Jak na home office efektivně?

Mnohé z nás aktuální situace přiměla k zcela zásadní změně – vyměnili jsme prostředí kanceláře za home office. Pokud je to i váš případ, ale stále jste v práci z domu nenašli zalíbení, máme pro vás několik skvělých tipů, jak si vytvořit příhodnější podmínky.

Potřebujete pracovní zónu

Na první pohled se může zdát, že člověk, který pracuje na počítači, nepotřebuje nic jiného než pohovku. Vždyť není nic lepšího než pracovat v polosedu s notebookem na klíně! Ve skutečnosti byste měli home office pojmout vážně – jako plnohodnotné zaměstnání. Na gauči příliš dlouho nevydržíte, mnohem lepší je regulérní pracovna nebo alespoň pracovní zóna.

Nezapomeňte, že komfort při práci jde ruku v ruce s její efektivitou. Nešetřete proto na ergonomii a pořiďte si kancelářské křeslo, které uleví vaší páteři. Ušetřit můžete na jiných věcech – nakupujte levné tonery, snažte se méně tisknout, neplýtvejte elektřinou apod.

Co se týče zmíněných náplní do tiskárny – levné tonery Canon i tonery pro tiskárny jiných značek zakoupíte například na tonerdepot.cz.

Minimalismus a dostatek přirozeného světla

Snažte se svůj pracovní prostor nezahltit zbytečnými věcmi. Preferujte minimalistický přístup a nemějte na pracovním stole ani v jeho okolí nic, co by mohlo odvádět vaši pozornost od práce.

Velmi důležité je také osvětlení. Kromě hlavního zdroje světla mějte v pohotovosti i několik doplňkových zdrojů a v případě potřeby je neváhejte použít.

Nenechte se rušit

Pro skutečně efektivní práci je důležitý klid. V domácím prostředí je mnohdy dosažení naprostého ticha nemožné, ale na druhou stranu nejde o nic, co by nevyřešily např. sluchátka s funkcí aktivního potlačování ruchu.

Pracovní návyky a time management

Počítejte s tím, že vás bude home office dříve či později svádět k prokrastinaci. Snažte se proto pracovat stejným způsobem, jakým jste to doposud dělali v kanceláři. Vyhraďte si na pracovní činnosti konkrétní čas a chovejte se, jako kdybyste doma vůbec nebyli. Disciplína a sebekázeň jsou v případě práce z domu naprosto klíčové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *