Firemní software na míru: Jak může pomoct právě vaší společnosti?

Vsadit na software na míru, nebo dát přednost hotové aplikaci? To je dilema, nad kterým se zamýšlí řada firem. Tento článek vám pomůže s jeho řešením.

Hotová řešení

Udržet se ve vysoce konkurenčním prostředí jako je podnikání, mnohdy vyžaduje velké investice. A to nejen finanční, ale také časové. Jedno moudré přísloví ovšem praví, že čas jsou peníze. Proč tedy plýtvat oběma důležitými prostředky naráz? Mnohdy stačí implementovat správný software a veškeré procesy se rázem zjednoduší.

Růst firmy, získávání nových zakázek a rychlá komunikace mezi zaměstnanci se často může zvrhnout v záplavu emailů. Software pro řízení firmy vám tento problém pomůže vyřešit. V jednom balení dostanete užitečný nástroj, který v sobě snoubí mnohem víc než jen řízení komunikace a úkolů. Využijete jej pro správu majetku, zakázek i k personální evidenci. Mnohdy je dodáván v podobě webové aplikace, čímž se implementace výrazně zrychlí.

V čem vám software na míru pomůže?

Co když ale žádný software pro firmy neodpovídá vašim požadavkům? Pak není od věci popřemýšlet o software na míru. Pro střední a velké podniky jde o ideální řešení, kterým, lidově řečeno, zabije dvě mouchy jednou ranou. Vývoj software na zakázku přináší řadu benefitů:

  • zjednodušení firemních procesů,
  • zrychlení reportingu,
  • maximální zabezpečení,
  • škálovatelnost,
  • nižší náklady na hardware.

Vývoj aplikací, které budou vyhovovat vašim potřebám, stojí více peněz než koupě hotového řešení. Také vyžaduje užší spolupráci s vývojáři a vaší firmou. Vývoj software by se totiž dal přirovnat k budování luxusního domu, kde je nutná provázanost klienta s architektem. Bez této vazby by nikdy nemohl vzniknout příbytek přesně podle jeho představ.

Shrnutí

Programové vybavení na míru tedy není na pořadu dne pro každou firmu. Ovšem těm, které se do něj rozhodnou investovat, se jejich vklad rychle vrátí v podobě zrychlených firemních procesů a zvýšené produktivity. A to už jsou faktory, nad nimiž se vyplatí alespoň popřemýšlet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *