Fenomén jménem IO hry: Proč jsou tak oblíbené a kde si je můžete zahrát?

Webů provozovaných na doménách s koncovkou .io sice není na internetu ani zdaleka tolik jako projektů na jiných doménách, ale přesto jsou poměrně populární, a to především mezi start-upy a technologickými projekty. Velmi často se na ní objevují také onlinovky, které si díky tomu vysloužily přezdívku IO hry.

Io je internetová doména nejvyššího řádu pro Britské indickooceánské území. Své popularitě vděčí větší dostupnosti a menší délce ve srovnání s tradičními doménami. Navíc jde o zkratku input/output.

V jednoduchosti je krása

Na otázku, proč jsou IO hry tak oblíbené napříč hráči všech věkových skupin, se nabízí jasná odpověď. Stačí, když do webového prohlížeče vyťukáte adresu a můžete hrát. Bez instalace a složitého nastavování – octnete se mezi stovkami dalších hráčů z celého světa.

IO hry obvykle mají jednoduchý koncept a na první pohled se jeví poněkud jednotvárně. Ale právě v tom spočívá jejich kouzlo. Je jich velmi mnoho, tvůrci je často vylepšují a na pomyslném seznamu stoprocentně najdete mnoho titulů, které vám sežerou spoustu času.

TOP 3 IO games

Agar

Kdo by ji neznal? Agar patří k prvním browserovým hrám tohoto typu. Spočívá v jednoduchém mechanismu, kdy hráč ovládá jakousi buňku a sbírá jídlo. Přitom může pohltit menší buňky, ale musí si dávat pozor na buňky větší. Pomocí mezerníku lze buňku rozdělit, a to až 4×. Výhodou „splitování“ je zvýšení rychlosti.

Diep

Hra Diep je jasnou volbou pro milovníky tanků. Podobně jako v Agar se i v této hře nabízí možnost volby mezi několika módy a tvůrci postupně přidávají další modely tanků. Ty si lze průběžně vylepšovat a dosáhnout větší ničivé síly, rychlejší střelby, průraznosti, životů apod. Bezesporu jde o jednu z nej IO her, které kdy byly vypuštěny do světa.

Slither

IO hra Slither je „remakem“ starého dobrého hada z dob, kdy k nejlepším telefonům patřila Nokia 3210. Spočívá ve velmi jednoduchém principu a nabízí pořádnou porci zábavy až pro 500 hráčů najednou. Možná vás nebude bavit tak dlouho jako Agar a Diep, ale určitě stojí za vyzkoušení.

A kde najdete IO hry pěkně pohromadě? Zkuste to na iohry.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *