Co je to fotopast a na co by se mohla hodit vám?

Hledáte způsob, jak zabezpečit svůj majetek? Pokud si potrpíte na elektronické „vychytávky“, pořiďte si fotopast. Umístíte ji do svého domu, chaty nebo jiné objektu a jakmile se kolem ní prožene nezvaný návštěvník, cvak! Zařízení ho sice nezneškodní, nicméně budete mít k dispozici fotografii, která pachatele usvědčí. A tím využití fotopasti teprve začíná. Ještě předtím vám ale vysvětlíme, o čem je vlastně řeč.

Foťák na škodnou i na zloděje

Fotopast není zařízení, které používá James Bond, ale docela „obyčejný“ digitální fotoaparát, který slouží ke specifickým účelům. Je vybavena PIR neboli infračerveným pohybovým čidlem, které se aktivuje vždy, když zaznamená pohyb. Následně pořídí snímek, případně natočí videosekvenci.

Fotopasti se hojně využívají na sledování zvěře nebo škodné, ale stejně tak i na zabezpečení objektů. Samozřejmě umí fotit i v noci a to díky množství infračervených diod. Oproti klasickému osvícení bleskem však k ničemu takovému nedojte. Infračervené diody jsou nenápadné a nehrozí, že si pachatel zařízení všimne. Fotografie zachycené za tmy jsou černobílé, během dne barevné.

fotopast

Fotky si můžete nechat zaslat rovnou na mobil

K ochraně majetku jsou vhodné modely, které disponují pokročilejšími funkcemi. Některé fotopasti vám okamžitě zašlou pořízený snímek jako MMS nebo na e-mail. Pokud se přeci jen stane, že zloděj přístroj zaznamená a rozhodne se ho odcizit, vy získáte usvědčující důkazy tak jako tak. Případně si pořiďte také zabezpečovací box, který fotopast ochrání. Přeci jen jde o zařízení za několik tisíc.

Možná vás napadlo, jak vyřešit napájení. I v tomto ohledu jsou fotopasti promyšlené do posledního detailu. Dáte-li do přístroje kvalitní baterie, vydrží v provozu třeba i půl roku. Závisí na míře vytížení a množství pořízených fotografií, nicméně v době, kdy je fotopast pouze v pohotovostním režimu, je její spotřeba minimální.

Pokud vás fotopasti zaujaly, přečtěte si o nich další informace na www.e-fotopast.cz. Specializovaný prodejce má v nabídce špičkové modely za velmi slušné ceny. S výběrem konkrétního typu vám ochotně poradí.

5 Komentářů

 1. sashimi

  hodně cestuju a venku jsem nainstaloval takovou fotopast.
  od té doby se min trapím, že se děje u mě děje něco špatného

 2. kozelek

  a vůbec byla kdysi potřebná?

 3. sashimi

  Ano!nějaký pošuk chtěl mi ukrast auto, ale byl blbý a na štěsti se mu to nepovedlo. je to jedno, hlasil jsem to na polici, a našli ho. myslí,m, že bez té fotopasti by to nebylo možné.

 4. mirko

  já bych to taky potřeboval, ale nemůžu si dovolit finančně
  na spyshop24.cz jsem viděl kolik to stojí ;(

 5. assssssa

  já bych to taky potřeboval, ale nemůžu si dovolit finančně
  na Spy shop24 jsem viděl kolik to stojí ;(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *