Co byste měli vědět o marketingu?

Marketing je zajímavý a všestranný byznys, který pomáhá všem značkám. Nezáleží na tom, zda jste novým brandem nebo již známou značkou, bez marketingu se neobejdete. Co by ale o marketingu měl vědět každý podnikatel?

Na příběhu záleží

Značka není pouze o produktu. Právě naopak, stává se z ní něco víc. Její úspěch totiž závisí na tom, jaké emocionální propojení se vám podaří se značkou vytvořit. Je tak trochu jako film. Nikdo netráví hodinu a půl před obrazovkou, aby sledoval scény, které nedávají smysl. Ne, důležitý je přece vývoj událostí, charakterů a celkový příběh. Se značkou to je podobné. Převážnou většinu lidí nezajímají značky, které jim nedají důvod k tomu, aby se o ně zajímali.

Pokud chcete dát značce tón a hlas, musíte vyprávět její příběh. Příběh, který donutí potenciální zákazníky, aby něco cítili.

Bez copywritingu a grafiky se neobejdete

Právě správně zvolená slova a atraktivní grafika jsou prostředky, kterými sdělíte zákazníkům svůj příběh. Proto byste ani jednu z výše zmíněných služeb neměli podceňovat.

Marketing není zdarma

Možná se vám to jeví jako samozřejmost. Nicméně, i přesto mnoho značek důležitost ani složitost dokonalé marketingové strategie plně nechápou. V první řadě musíte najít a zaplatit lidi, kteří znají jednotlivé služby – můžete si vybrat freelancera nebo marketingovou agenturu. To ale není všechno. Investovat musíte i do každého marketingového kanálu. Pozitivní zprávou je, že vhodně nastavená kampaň, vám investice mnohonásobně vrátí.

Bez chytrých telefonů ani ránu

Máte webovou stránku, která není přizpůsobena mobilním zařízením? V tom případě přicházíte minimálně o polovinu zákazníků. Smartphony už nejsou žádnou novinkou, právě naopak, stále více lidí je používá ke každodenním úkonům. Zjišťují si jejich prostřednictvím informace, nakupují, baví se. A vy o tyto lidi přicházíte.

Marketing je o kreativitě, analytice, strategickém přemýšlení, předvídání. A přestože je primárně o prodeji, můžeme si ho zaměnit se synonymem zábava. Protože on zábavný je. Hravost, zvědavost a zájem – vyvolejte tyto emoce v lidech a těšte se z výsledků a úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *