Jak vyřešit servis notebooku rychle a za rozumnou cenu?

Proč se to muselo stát právě vám? Ve chvíli, kdy svůj pracovní nástroj potřebujete ze všeho nejvíc, se rozhodne stávkovat. Přesto nemusíte zoufat, rozbitý či nefunkční notebook není nic, co byste nemohli elegantně vyřešit v relativně krátkém časovém horizontu. Zhluboka se nadýchněte, přestaňte stresovat a obraťte se ne spolehlivý servis. Na nejčastější otázky nám odpověděl odborník s mnohaletou praxí Martin Podloucký.

Kolik vás bude oprava notebooku stát?

Zda je pro vás servis nefunkčního počítače rentabilní, se dozvíte na základě diagnostiky. Brno servis notebooku – fopanet.cz ji zákazníkům, kteří si následně notebook nechají opravit, poskytují zdarma. Většině lidí cenová nabídka vyhovuje a s opravou souhlasí. Předem nic neplatíte – částku uhradíte až po realizaci opravy.

V nezávislém servisu, jako je brněnský FopaNET, zaplatíte mnohem méně než za opravu v servisu autorizovaném. Hlavním důvodem příznivé cenové politiky je fakt, že se technik snaží o opravu nebo výměnu konkrétního dílu. Autorizované servisy obvykle volí výměnu celé základní desky, což je konečnou částku na faktuře neúměrně navyšuje.

Zákazníci se nejčastěji na servis obrací kvůli vniku kapaliny (tzn. politému notebooku), vadným konektorům, poruchám displeje či výraznému zpomalení zařízení. Běžné jsou i závady jiného charakteru.

Za jak dlouho bude váš notebook opět v pořádku?

Délka opravy logicky závisí na povaze závady. Solidní servis nenechává zákazníka zbytečně čekat a snaží se mu opravený notebook vrátit obratem. Výjimkou není ani Brno servis ntb FopaNET, kde většinu zakázek řeší do jednoho pracovního dne. Lhůta se může protáhnout v případě nedostupných náhradních dílů nebo komplikovanějšího problému.

Co bude s vašimi daty?

Na harddisku máte spoustu fotek, dokumentů a dalších důležitých souborů, o které nechcete přijít. Nebojte se – v servisu data zálohují a po opravě je opět nahrají na pevný disk. Rozhodně o ně nepřijdete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *