Bobigames.com – Online Hry Zdarma

Hry v prohlížečích byli donedávna většinou Flash produkce, ale stále častěji se setkáváme s HTML5 hrami a unity hrami, které Flash hry pomalu, ale jistě vytlačují. Dynamicky se rozvíjející HTML5 přitahuje pozornost největších společností.

Jaký je důvod rostoucí popularity HTML5?

Odpovědi na tuto otázku by mělo předcházet krátké vysvětlení: HTML5 není programovací jazyk (navzdory přijatému termínu „aplikace HTML5“, hry jsou programovány v JavaScriptu) a poskytuje API pro nová řešení, jako jsou Canvas, WebGL nebo WebAudio, zodpovědné za nezbytné komponenty vytvořit hru a povolit její spuštění v prohlížeči.

Základem hry je Canvas, na kterém kreslíme: je to tento prvek, který umožňuje naprogramovat zobrazení grafiky. Navíc díky WebGL vám Canvas umožňuje kreslit grafiku podporovanou hardwarovou grafickou kartou (procesor v grafických kartách). Na základě OpenGL ES 2.0 poskytuje WebGL programátorům dvourozměrné a trojrozměrné grafické rozhraní. Díky těmto schopnostem jsou hry HTML5 velmi výkonné a zábavné a jsou skutečně efektivní. Pozorovatelé správně uvedou, že flash vývojářům také poskytuje podobné možnosti. HTML5 však funguje přímo v prohlížeči a není potřeba žádné další pluginy, umožňuje vytvářet hry pro mobilní zařízení i pro PC a hry není potřeba instalovat do zařízení.

Zahrajte si online hry zdarma

Flash je ideální pro vytváření her pro prohlížeče, ale udržuje pouze správný výkon na osobních počítačích. Tato technologie vyžaduje také instalaci plug-inu prohlížeče. I přes neustálý vývoj a inovace by se nemělo očekávat, že flash zůstane lídrem ve vytváření prohlížečových a mobilních her. Místo toho zůstane jednou z technologií, která se na webových stránkách objevuje sporadicky. Pro ty, kdo mají rádi hraní zdarma a online hry milují však máme skvělou zprávu. BobiGames.com nabízí zatím přes 1800 html5 a unity her a postupně přidává nové a nové hry. Na BobiGames.com najdete karetní hry solitaire, blackjack, ale i nejrůznější adventure a logické hry, hry pro dívky i chlapce a mnoho dalších.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *