Efektivní nástroj k čištění mnoha předmětů doma i v průmyslu představují ultrazvukové čističky

I na první pohled dokonale čistý předmět nemusí z hlediska hygieny a dalších požadavků vyhovovat, neboť se na něm mohou vyskytovat miniaturní částečky nečistot a špíny. Zejména v průmyslovém odvětví, ale například také v potravinářství a při laboratorní činnosti právě takovéto drobné částice dokážou nadělat mnoho škody. Proto se vyplatí investovat do ultrazvukových čističek.

Kde se ultrazvukové čističky dají aplikovat?

Ultrazvukové čištění se dnes využívá skutečně v mnoha odvětvích, dokonce se speciální malé ultrazvukové čističky v podobě vaniček dají pořídit také pro domácí podmínky, kdy jimi lze snadno a efektivně vyčistit například zlato a stříbro v podobě náramků či řetízků, dále pak také stříbrné příbory a mnoho dalších předmětů, u nichž se třeba časem začíná projevovat lehká koroze a nánosy špíny a prachu.

Daleko běžněji se ale ultrazvukové čističky používají v průmyslu. Jde hlavně o oblast automobilového průmyslu a potravinářství, kde je nutné dbát na to, aby veškeré vyprodukované a používané předměty byly precizně očištěné a zbavené mastnoty a dalších látek, jež na nich nemají být.

Základní způsob fungování ultrazvukových čističek

Ultrazvukové čištění probíhá na principu kavitace, kdy se působením ultrazvuku tvoří stovky tisíc drobných bublinek, jež účinně strhávají z vložených předmětů veškeré nečistoty, aniž by však docházelo k narušení jejich povrchu. Proto jsou ultrazvukové čističky tolik populární a stále rozšířenější, jsou totiž velmi šetrné k věcem, které se v nich opečovávají.

Druhů ultrazvukových čističek existuje celá řada. Liší se i dle velikostí a tvarů tak, aby jednotlivé modely dokonale pasovaly pro dané odvětví průmyslu, do laboratoří, potažmo i domácností. Jejich pořízení však není zrovna levnou záležitostí.

Prodejce v ČR

V tuzemsku se kvalitní ultrazvukové čističky dají pořídit u společnosti ELMIK, jež na trhu působí už od roku 1994. Kromě zařízení pro ultrazvukové čištění se soustředí rovněž na prodej a montáž ozvučovací techniky do škol, výrobních hal, sálů, obecních rozhlasů atp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *