3 notebooky do 10 000 Kč, které stojí za to

Říká se, že rozhodování v případě notebooků v ceně do deseti tisíc korun je bezpředmětné. My tvrdíme opak. Přestože se chystáte investovat do některého z low-endových modelů, měli byste svou volbu důkladně zvážit. Přichystali jsme pro vás tři cenově přijatelné, ale přesto dostatečně notebooky, které vám skvěle poslouží k běžné kancelářské práci, surfování po internetu a hraní méně náročných her.

1.) Hewlett Packard 655

Model 655 patří mezi nejlevnější notebooky Hewlett Packard vůbec a jeho cena se pohybuje kolem 6 789 Kč včetně DPH (bez OS). Navzdory své ceně však nepůsobí nijak lacině a naopak se chlubí zdařilým šasi a slušnou klávesnicí, ovšem s absencí numerických kláves. „Šest set padesát pětku“ pohání dvoujádro AMD E1-1200 taktované na 1,4 Ghz a disponuje 2 GB operační paměti DDR3 (v případě potřeby lze samozřejmě rozšířit až na 8 GB) a 320 GB harddiskem. Integrovaná grafická karta AMD Radeon HD 7320 ve své kategorii také nedopadla vůbec špatně a na matném 15,6” displeji se zobrazí 1366 x 768 bodů. Pro náruživé hráče a grafiky se nehodí, ale pro běžné uživatele s omezeným rozpočtem skvělá volba.

HP

 

2.) ASUS X55A

Notebooky Asus si v posledních letech polepšily renomé a jejich výrazně stoupl. Pravdou je, že výrobce vsadil na velmi slušný poměr ceny a výkonu, což potvrzuje model X55A. Za 9 399 Kč včetně DPH získáte stylový notebook s dvoujádrovým procesorem Intel Pentium B980 2,4 GHz, 4 GB operační pamětí DDR3, 500 GB harddiskem, grafickou kartou Intel HD Graphics a lesklý 15,6” displej s LED podsvícením a rozlišením 1366 x 768 bodů. Téměř 2,5 kilové zařízení vydrží v provozu cca 3 hodiny a jistě vám bude odevzdaně sloužit po několik dlouhých let. V ceně je OS Windows 8.

Asus

 

3.) LENOVO ThinkPad Edge E530c

Poslední z trojice sice cenový limit o pár set korun převyšuje (10 394 Kč s DPH), ale rozhodně stojí za povšimnutí. Notebooky Lenovo se proslavily svou odolností a u ThinkPad Edge E530c tomu nebude jinak. Jeho šasi sice není tak působivé jako v případě HP a Asusu, ale to snad od Lenova ani nikdo nečeká. Rozhodně však není škaredý, „lenovácké“ pojetí designu má něco do sebe a spousta uživatelů na něj nedá dopustit. A co čekat od ThinkPad Edge E530c? Slušné dvoujádro Intel Celeron 1000M 1,8 GHz, 4 GB operační paměti DDR3, 500 GB hadrdisk a grafiku Intel HD Graphics. 15,6” displej je matný a zobrazí vám 1366 x 768 bodů. Zaujala nás baterie, která notebook udrží v provozu až 6 hodin. K dostání je s OS Windows 8.

Lenovo

 

Pokud vám z nějakého důvodu žádný z výše uvedených modelů nestačí, poohlédněte se po alternativě u známého prodejce LevneELEKTRO.cz. V nabídce samozřejmě nechybí ani námi uvedené notebooky.

1 Komentář

  1. Lubosik

    Ani jeden z nich za to podle mě nestojí. To je lepší koupit za tu cenu nějaký repasovaný a bude to o level výš – však mrkněte http://www.technimax.cz/repasovane-notebooky 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *