Samsung umí i tablety pro střední třídu aneb jeden a ten samý dvakrát jinak

Samsung již několik let svádí litý boj s Applem (který je momentálně nejcennější značkou na světě) a servíruje uživatelům vysoce výkonné smartphony a tablety. Na rozdíl od společnosti s logem nakousnutého jablka však myslí i na střední třídu a má v portfoliu spoustu velmi levných kousků. Chytré telefony dnes necháme stranou a zaměříme se na tablety. Vybrali jsme pro vás dva kousky, od kterých můžete čekat spoustu muziky za relativně málo peněz. Ve všech případech jde o tablety Android s cenou kolem 5 000 Kč.

1.) SAMSUNG Galaxy Tab GT-P3110

Drobeček Samsung Galaxy P3110 Tab 2 je ideálním společníkem na cesty. Kompaktní a stylový přístroj je i navzdory své ceně (3 690 Kč včetně DPH) výkonný a je ho dvoujádrové srdce tepe v rytmu procesoru Samsung Exynos 4210 1 Ghz. K plynulému výkonu napomáhá 1 GB operační paměti a pro aplikace výrobci vyhradili 8 GB. 7” PLS displej zobrazuje 1024 x 600 bodů, což je vzhledem k úhlopříčce tak akorát. Mezi zajímavé featury patří funkce Face Unlock, která umožňuje odemykání pohledem. V ceně je také GPS modul a dva fotoaparáty. Zadním pořídíte snímky v kvalitě 3 Mpix a předním v rozlišení 0,3 Mpix. Galaxy Tab GT-P3110 se vleze do kapsy nebo kabelky a můžete si ho vzít všude s sebou.

2.) SAMSUNG Galaxy Tab GT-P3100

Model Galaxy Tab GT-P3100 sice vzbuzuje dojem, že jde o nižší třídu než GT-P3110, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti je jsou tyto tablety Samsung o dražší a pořídíte je za 5 049 Kč. V čem je lepší? Na první pohled rozdíl nepoznáte, opět jde o přístroj s úhlopříčkou 7”, ovšem uvnitř najdete 3G modem, díky kterému se nebudete muset vázat na WiFi připojení. Ano a to je jediný, ale pro mnoho uživatelů podstatný rozdíl. Ostatní „střeva“ zůstaly beze změn.

Tablet Samsung

 

V obou tabletech najdete operační systém Google Android ve verzi 4.0 a přestože nejde o high-endové modely, poradí si i s náročnějšími aplikacemi a 3D hrami. Zkrátka a dobře kvalita, na kterou jsme od Samsungu zvyklí. Tablety za zmíněné ceny je pořídíte u známého prodejce Levne ELEKTRO.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *