Repasované notebooky Lenovo | Úspora ve vyšším výkonu

Lenovo určitě znáte. Jedná se o čínského výrobce, který zaznamenává především v posledních několika letech znatelný rozvoj. Lenovo ale nezačalo být úspěšné díky mobilním telefonům, ale mohou za to notebooky. Po spojení se společností IBM totiž Lenovo začalo vyrábět na svou i dnešní dobu výkonné stroje v bezkonkurenční kvalitě.

S postupem času se především u těch nejlevnějších modelů setkáváme s mírným úpadkem kvality a sem tam se nějaké zařízení porouchá. To ale neplatní pro repasované notebooky Lenovo z doby zrodu popularity tohoto čínského výrobce.

Výkon nenahradíš

Platí to nejen u automobilů, lodí nebo motorek. Za výkon se platí a rozhodně ne málo. Notebooky s vyšší mírou spolehlivosti a kvality a lepšími charakteristikami hardwaru stojí více než 30 000 Kč, a tak si je ne každý může dovolit. Právě pro to jsou tu opět repasovaná zařízení.

Nejlevnější notebook výkonem rozhodně nepřekvapí – stojí ale kolem tři a půl tisíce. Pokud jste ochotni zaplatit něco kolem 7 000 korun, začnou se dít divy. Za tuto cenu dostanete u nového zařízení slabý Intel Atom nebo Pentium, displej bude mít rozlišení 1 366 x 768 pixelů a na baterii vydrží fungovat nanejvýš dvě hodiny.

Opakem k těmto záporným vlastnostem je například Lenovo ThinkPad T420. Je charakteristické svým bytelným provedením a kvalitou zpracování. A nejen to. Nabízí Intel Core i5-2520M, 4 GB DDR3 RAM a 14,1“ displej s 1 600 x 900 pixely. Ve všech ohledech lepší. A ošklivý také není.

T400s_1L

Možnost vylepšení

Většinu repasovaných notebooků Lenovo je možné vylepšit. Vylepšením se rozhodně nemyslí polepení zadní strany displeje mořskými koníky a žlutými postavičkami s podivnou výslovností. Vylepšení se týká hardwaru a to je pro všechny dobrá zpráva!

Základní repasované notebooky od Lenova jsou za nízkou cenu velmi výkonné, někdo ale může toužit po ještě vyšším výkonu. Nemusíte platit o tisíce či desetitisíce navíc. Základem v notebooku zůstává pouze procesor – další komponenty můžete mít jiné. Jedná se tedy o operační paměť a pevný disk.

Pokud pracujete ve více oknech najednou, jistě oceníte možnost rozšíření operační paměti RAM, v případě pevných disků je také mezi čím vybírat. Proč si nepořídit ze základních 320 GB rovnou 1 TB HDD nebo proč nevyměnit plotnový disk za SSD s kapacitou 120 nebo 256 GB? Ano, proč ne.

Ze základního modelu za 7 tisíc se sice stává zařízení za něco málo přes 10 500 korun, stojí ale za to. Jen těžko budete mít notebook s Core i5, 8GB RAM a 120 GB SSD z uhlíkových vláken a elastického polykarbonátu.

Nákup přes e-shop nebo v kamenném obchodě?

Naše republika je králem e-shopů všech druhů. Mnoho z nás však stále preferuje kamenný obchod, přímý kontakt s prodejcem a radu od živého člověka. Pokud tak vybíráte repasovaný notebook, můžete se poradit a vybrat to nejlepší, co pro vás bude dostupné.

U repasovaných zařízení máte navíc jednoletou či dvouletou záruku. Nemusíte se tedy obávat kvality notebooků Lenovo nebo potíží, které byste museli řešit drahým servisem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain