Zažíváte “burnout”? Uhaste svůj organismus předtím, než úplně vyhoří!

Máte pocit, že přestáváte zvládat svou práci? Že se vám nedaří tak, jak byste si představovali a postupně ztrácíte chuť a motivaci? Nejste líní. Pravděpodobně jste podlehli syndromu vyhoření. V žádném případě však nečekejte na to, až se rozvine do mnohem závažnější podoby a začněte s ním bojovat. Prozradíme vám, jak na to! Syndrom vyhoření neboli burnout má několik fází. Na počátku je nervozita z toho, že nic nezvládáte. Ta se poměrně rychle transformuje na úzkostlivé pocity a postupně dojde k vyčerpání organismu a ztrátě zájmu. Ve finále vám začne být všechno jedno a začnete připomínat oživlou mrtvolu. Burnout se nejčastěji projevuje u profesí, které jsou závislé na hodnocení jiných lidí. Mezi katalyzátory patří chronický stres, který je pro lidi z IT branže každodenním chlebem. Pravděpodobně důvěrně znáte situace, kdy se blíží deadline projektu a vy krutě nestíháte. Co se týče symptomů, nejsou jen psychického charakteru. Mohou mít sociální a fyzický ráz, což se v praxi projevuje celkovým vyčerpáním organismu a ztrátou zájmu o pracovní i osobní život.

Nepodceňujte svou fyzičku

Odborníci se shodují, že psychické zdraví jde ruku v ruce s tělesnou stránkou. Spousta programátorů a vůbec lidí, kteří tráví většinu dne u počítače, fyzickou aktivitu zanedbává. Chcete-li se cítí lépe, začleňte do svého každodenního programu dostatek pohybu. A zároveň se zamyslete nad svým jídelníčkem. Má vaše tělo adekvátní přísun všech potřebných látek?

Nakopněte organismus doplňkem stravy

Účinnou zbraní proti syndromu vyhoření mohou být nejrůznější doplňky stravy. Podpořte přirozenou obranyschopnost organismu a bezproblémovou funkci oběhové soustavy pomocí Lesklokorky lesklé neboli Reishi – houby z čeledi chorošovatých. Má unikátní detoxikační a antioxidační účinky, slouží jako prevence proti rakovině, vyrovnává krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a má i spoustu dalších pozitivních vlastností. Ještě předtím, než se pro ni vydáte do lesa, se po doplňku stravy poohlédněte u známého českého výrobce, společnosti Naturvita. Kapsle obsahují Reishi, ale také vitamín C a zinek – efektivní zabijáky oxidativního stresu. Kvalitní doplňky stravy vás opět dostanou do rovnováhy. Cena je zanedbatelná (např. Reishi značky Naturvita seženete od 120 Kč), tak proč to nezkusit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *