WebPerfect Multi – šikovný nástroj pro levnou a efektivní správu microsites

Hledáte způsob, jak podpořit hlavní web? Mezi efektivní řešení patří budování podpůrných miniwebů neboli microsites. Jde o menší weby, které posilují centrální prodejní kanál, případně zastávají funkci vlastních kanálů pro jednotlivé produkty či služby. I microsite však musí splňovat několik kritérií, mezi které patří dobře strukturovaný obsah s přidanou informační hodnotou, ideálně pak doplněný o pěknou grafiku. Na jednotlivé weby pak musí vést kvalitní tématické odkazy a mají-li podporovat hlavní web, měly by mít samostatnou IP adresu. Každý miniweb proto potřebuje vlastní webhosting, což se v případě většího počtu webů neobejde bez poměrně vstupních nákladů.

Propracovanější mikrostránky potřebují webhosting s podporou databází a cena za provoz desítek podpůrných webů se tak vyšplhá poměrně vysoko. Správa takového množství webů je navíc časově náročná – hromadné úpravy si vyžádají spoustu času. Naštěstí existuje způsob, jak náklady za provoz výrazně snížit a navíc moct mikroweby upravovat z jediného místa. Řešení nese název WebPerfect Multi a má ho na svědomí webové studio weto.cz.

Výhoda rozhraní WebPerfect Multi spočívá v možnosti hromadné správy mikrowebů na různých IP adresách z jediného webhostingu. Princip tkví v předávání obsahu zrcadlům (mikrowebům), které fungují jako keš mezi uživatelem a správcem. Uživatelé na zrcadlech vidí to, co jim správce prostřednictvím hlavního rozhraní poskytne. Jednotlivé miniweby nepotřebují náročnější webhosting a vystačí si s obyčejným hostingem s podporou PHP. Ten někteří webhosteři nabízí zdarma ke každé jimi provozované doméně. Alternativou jsou freewebhostingy, které jsou zcela zdarma a i ony podporují PHP.

WebPerfect Multi je nabízen v několik variantách, které se liší maximálním počtem propojených domén. Systém v základu obsahuje několik předpřipravených šablon, které lze do jisté míry modifikovat (logo, hlavička, zápatí), případně nahradit vlastní grafikou. Wysiwyg editor umožňuje editaci textů a přidávání fotogalerií, které mohou být pro všechny weby společné, ale stejně tak je lze přiřadit individuálně ke každému jednotlivému miniwebu. Funkcionalita rozhraní je postupně rozšiřována v závislosti na aktuálních požadavcích uživatelů.

Suma sumárum, s WebPerfect Multi je správa většího množství microsites nejen levnější, ale také rychlejší a příjemnější. Další informace a platné ceníky najdete na www.webperfect.cz.

Foto: sxc.hu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *