Víme, jak ušetřit za tisk. Chcete to vědět taky?

Spočítali jste si, kolik toho „protisknete“ za měsíc, a protočily se vám panenky? A co teprve za rok… Pokud máte pocit, že vám výdaje za tisk až příliš lezou do peněz, pak je nejvyšší čas, abyste se zamysleli nad tím, jak to změnit. Naštěstí se nabízí hned několik opatření, díky kterým – budete-li je svědomitě dodržovat – vám ušetří nemalou částku.

Není tiskárna jako tiskárna

Pořídili jste si tiskárnu v akci a záhy zjistili, že tak docela nevyhovuje vašim potřebám. Pak byste možná měli sáhnout hlouběji do kapsy a zakoupit si zařízení, které bude odpovídat vašemu způsobu využití. Investice do takové tiskárny se vám nakonec vrátí i s úroky.

Tip: Vystačíte-li si s černobílým tiskem, pravděpodobně vás vyjde nejlevněji tisk na inkoustové a nikoliv laserové tiskárně. V praxi samozřejmě záleží i na tom, v jaké cenové kategorii zalovíte.

A není toner jako toner

Ještě větší úspory však můžete dosáhnout tak, že budete nakupovat levné náplně do tiskárny – inkoustové kazety (nabídku najdete ZDE) a tonery do tiskáren.

Možná jste zaznamenali, že prodejci spotřebního materiálu nabízí kromě originálních náplní i tzv. alternativní či kompatibilní náplně. Jedná se o sortiment z produkce jiných firem než od výrobců tiskáren. Ceny těchto tonerů do tiskáren jsou výrazně nižší a kvalita většinou srovnatelná.

Samozřejmě se může stát, že narazíte na kompatibilní náplně, které nejsou příliš kvalitní, či dokonce s nimi tiskárna odmítne komunikovat. Riziko eliminujete nákupem zboží od prověřených prodejců. Obecně je tisk s těmito náplněmi bezpečný a neměl by mít negativní vliv na životnost tiskárny.

Poslední možností jsou renovované tonery do tiskáren (např. v nabídce tohoto e-shopu). V některých případech jsou lepší volbou než kompatibilní náplně, ale zpravidla jsou mírně dražší (avšak stále výrazně levnější než originály).

Optimalizace nastavení tisku

Spoustu barvy ušetříte správným nastavením tisku. Můžete například snížit kvalitu – na textu rozdíl nepoznáte. Zároveň se snažte tisknout jen to, co opravdu potřebujete a zbytečné grafické prvky z dokumentu odstraňte. Velmi úsporný je také oboustranný tisk.

1 Komentář

  1. Honzak

    S alternativními tonery máme velmi dobré zkušenosti. Nakupujeme u http://www.naplnka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *