Studenti z Japonska budou místo sešitů používat obří tablet ve formátu A4

Pro Sony není elektroforetický inkoust, zkráceně e-ink, žádnou novinkou. Momentálně však nemíří na knihy knihomolů, ale na sešity studentů. Možná hodlá vyřadit klasické sešity A4, protože právě vyvíjí tablet s 13,3 palcovým displejem, který je prakticky stejně velký, jako školní sešit. Displej s rozlišením 1200 x 1600 pixelů navíc podporuje i stylus, díky čemuž bude jednoduché plně používat tablet jako sešit. Zatím ale prototyp tabletu testovaný na třech vybraných japonských univerzitách podporuje pouze soubory formátu PDF.

6,8 mm tlustý a 385 g těžký elektronický sešit jednoduše vměstnáte do jakékoliv školní tašky. Pro někoho možná nedostatečných 4 GB paměti lze navíc rozšířit microSD kartou a pokud si jako student něco nestihnete dopsat, můžete si pomocí Wi-Fi vše synchronizovat. No, a výdrž je šokující – s vypnutou Wi-Fi “e-sešit” vydrží až tři týdny.

Na zařízení se však stále pracuje a je zatím ve fázi prototypu. Nás však zajímá, co si o tom myslíte vy. Vyměnili byste sešit(y) za tablet? Ocenili byste menší zatížení vaší školní tašky, pokud by se do tabletu přesunuly i učebnice? Nebo s námi papír zůstane ještě nějaký ten pátek?

Zdroj: Engadget

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *