Máte zájem o podstatně levnější variantu Google Glass? Samsung a Microsoft vás potěší!

Pěkné, ale drahé téměř sci-fi zařízení Google Glass začíná mít první konkurenční problémy. Momentálně jsou brýle od Googlu sice lídr díky tomu, že je to jediné takové zařízení, ale nebude tomu tak vždy. Už se ozval Microsoft a Samsung se svými plány na levnější zařízení podobné Google Glass.

Podle spekulací totiž obě firmy údajně již delší dobu pracují na něčem podobném. Čekat pravděpodobně nebudeme dlouho, předpokládá se příchod do půlroku. Důkazem je, že Microsoft uzavřel něco, jako partnerství, s firmou Vuzix, která již nemá daleko od inteligentních brýlí. Pro úspěch stačí jenom nasadit o něco nižší cenu a senzace je na světě. Navíc k ještě většímu úspěchu dopomůže fakt, že Microsoft takové brýle pravděpodobně propojí s Xboxem One. Podobně je na tom Samsung, který díky dodávání OLED displejů do Google Glass nasbíral nějaké zkušenosti a kromě prozatímního vedení na trhu mobilních zařízení se jistě rád posune ještě dál. Navíc údajně spolupracuje se společností Lumus v podobě nákupu speciálních čoček.

A jak moc by se cena mohla snížit? Vzhledem k tomu, že cena Google Glass bude kolem 1500 dolarů, rozdíl bude obrovský. Zařízení od Microsoftu a Samsungu byste si totiž mohli koupit za 200 až 500 dolarů.

Co vy na to? Koupili byste si podstatně dražší superbrýle od Googlu, nebo raději počkáte na levné varianty od jiných dvou technologických gigantů? Zřejmě bude pro spoustu lidí cena rozhodující.
Zdroj: AndroidAuthority, náhledový obrázek: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *