Recenze levné multifunkce: Canon PIXMA MG4250 nás příjemně překvapila

Není to tak dávno, co naše domácí pracovny a kanceláře praskaly ve švech. Na pracovním stole se skvěl nejen monitor a kancelářské potřeby, ale také tiskárna, skener a mnohdy i kopírka. Doby minulé však naštěstí pominuly a již nějakou dobu nám dělají společnost multifunkce, které zastanou všechny zmíněné pomocníky. Zvládají toho opravdu hodně a navíc jsou velmi levné. Proklepli jsme jeden z dostupnějších modelů a zjistili, že i za málo peněz lze dostat spoustu muziky. Přátelé, dovolte nám představit multifunkci Canon PIXMA MG4250.

Multifunkční tiskárna Canon PIXMA MG4250 sice nepatří mezi horké novinky a na trhu je již nějaký ten pátek, ale za novějšími kolegy ve stejné cenové kategorii nikterak nezaostává. Nechme promluvit fakta.

Kompaktní černé šasi s elegantními zaoblenými hranami vypadá stylově a na multifunkce díky něj na první pohled vypadá o třídu výše. I navzdory nízké ceně se chlubí bohatou výbavou, ve které nechybí automatický duplexní tisk, výklopný 2,5” LCD displej, integrovaná čtečka paměťových karet, ale také Wi-Fi připojení. Může přistupovat ke cloudové službě PIXMA Cloud Link a majitele jablečných produktů potěší možností tisku přes AirPrint.

Podavač pojme maximálně 100 listů a nahoře umístěný skener disponuje tradičním CIS snímačem, který skenuje v maximálním rozlišení 1200 x 2400 dpi. Samozřejmostí je podpora rozhraní WIA a TWAIN. Paměťová čtečka na boční straně pojme karty SD, SDHC, MMC a Memory Stick Duo, na SDXC však můžete zapomenout.

Zajímají vás čísla? Tiskárna zvládá 9,9 černobílých a 5,7 barevných stránek za minutu, při čemž maximální rozlišení tisku činí 4800 x 1200 dpi. Multifunkce podporuje papír o zátěži 64 až 300 g/m2. Kopírka vychrlí až 14 stránek za minutu (v módu sESAT) a rychlost černobílého a barevného skenování nepřekročí 14 sekund.

Resumé? Canon PIXMA MG4250 není extratřída (na kterou si ani nehraje), ale za necelé dva tisíce toho umí opravdu hodně. Na TisknuLevně.cz je k mání 1 902 Kč (včetně DPH) a originální barevné náplně do tiskáren seženete za 465 Kč (životnost cca 180 stran A4).

Canon PIXMA MG4250

Foto: Canon

1 Komentář

  1. Jarda Nováček

    Nevíte, jestli je ještě nekde v prodeji? Tady je měly ve výprodeji https://www.cartridge-toner.cz/canon-pixma-mg4250-797 ale než jsem se rozhoupal, tak je nemají.
    Měl jsem jí doma a byla super, akorát dosloužila, tak bych ji chtěl koupit znovu. Nechci riskovat že se spálím s jinou značkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *