Provozujete e-shop? Máme tip na dodavatele obalových materiálů

Každý e-shop potřebuje obalové materiály. Kdo prodává drobné zboží, tomu vystačí bublinkové obálky, většina elektronických obchodů však balí do krabic nejrůznějších velikostí. Krabice jsou ale teprve začátek. Zároveň je třeba pořídit bublinkovou fólii, výplňový materiál, lepicí pásky, je toho prostě dost.

Obalový materiál tvoří nemalou položku každého e-shopu. Existují způsoby, jak náklady na něj trochu snížit, na druhou stranu jsou věci, na nichž se šetřit spíš nevyplatí.

Na čem můžete ušetřit?

Pravděpodobně na výplňovém materiálu. Zboží nemusíte balit do bublinkové fólie, pokud není extra křehké, a krabici nemusíte vycpávat vzduchovými polštářky. Místo toho je možné použít staré noviny a papírové letáky, které vám domů jistě chodí a stejně byste je vyhodili. Takhle je aspoň využijete. Otázkou je, jak budete před zákazníky vypadat. Někteří si možná řeknou, že ani nemáte na nákup bublinkové fólie. Jiní ovšem ocení vaše ekologické chování. Zkuste to podat právě takto, protože na šetrné chování k přírodě lidé hodně slyší.

Podobně se dají využívat i staré krabice. Využijte boxy od tonerů nebo jiného zboží, které do firmy kupujete, a posílejte zásilky i v nich. Opět se to ale snažte zákazníkům vysvětlit jako ekologický krok, ať o vás nemají špatné mínění.

Na některých položkách se šetřit nedá

Jsou ovšem věci, na nichž prostě neušetříte – třeba proto, že se nedají kupovat opakovaně. Příkladem mohou být speciální lepicí pásky. Ty si nakupte nové, klidně si je nechte i potisknout vlastním logem. Pokud ale půjdete ekologickou cestou, plastová lepicí páska není zrovna nejlepší volbou. Místo toho zkuste papírovou pásku, kterou najdete například tady: https://www.jarico.cz/lepici-pasky-lepici-pasky-specialni-katskup.31020.php.

Ostatně, e-shop Jarico.cz nabízí velkou spoustu obalového materiálu. Nebylo by pro vás jednodušší objednat všechno odsud, ať nemusíte řešit více dodavatelů? Okolo 99 % nabízeného sortimentu mají skladem, takže na dodání nebudete dlouho čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *