Praktický průvodce: Jak vybrat fotoaparát?

Přestalo vás bavit focení mobilem a rozhodli jste se, že si taky pořídíte nějaký ten „digitál“? Jen do toho, stačí si vybrat. Je libo kompakt, zrcadlovka, nebo snad kompakt s výměnným objektivem? Pokud se v názvosloví poněkud ztrácíte a nevíte si s výběrem elektroniky rady, přečtěte si našeho dnešního průvodce. Vysvětlíme vám, co zmíněné typy fotoaparátů znamenají a pro koho jsou vhodné.

Doufáme, že se v sortimentu digitálních fotoaparátů zorientujete trochu lépe. Svůj nový kousek si můžete vybrat přes portál internetovyporadce.cz. Online nákupní galerie je plná prověřeného zboží za skvělé ceny.

V prvé řadě si ujasněte několik základních věcí. Bude záležet na tom co a kde budete fotit a jaké jsou vaše na nároky na kvalitu fotografií. A v neposlední řadě samozřejmě na výši investice, která se může pohybovat od několika málo tisíc až po desítky či dokonce stovky tisíc.

Digitální fotoaparáty se dělí podle typu konstrukce na:

  • kompaktní fotoaparáty
  • kompaktní fotoaparáty s výměnným objektivem
  • digitální zrcadlovky

Kompaktní fotoaparáty jsou vhodné pro každého, kdo potřebuje mít neustále po ruce praktický foťák, kterým pořídí momentky z výletu, rodinné oslavy nebo při posezení s přáteli. Moderní kompakty mají poměrně dost funkcí a automatických režimů a rozhodně není pravda, že s nimi nelze pořídit pěkné fotografie. Ovládání je intuitivní vzhledem k malým rozměrům můžete mít kompakt neustále s sebou.

Kompaktni fotoaparatSpecifickou kategorii představují kompakty s výměnnými objektivy. Pořizují si je fotografové, kteří vyžadují vysoký výkon srovnatelný s digitální zrcadlovkou a zároveň subtilnější rozměry. Kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy mají poměrně malé tělo, které není o moc větší než jak ho znáte u klasických kompaktů. Obrovská výhoda tkví v možnosti výměny objektivů na základě aktuálních podmínek.

Kompakt s vymennymDigitální zrcadlovky si pořizují lidé, kteří si s klasickým kompaktem nevystačí a touží po perfektních fotografiích. Tělo je robustní a bez objektivu je prakticky nepoužitelné. Nejde o fotoaparát, který byste měli neustále u sebe, ale o nástroj pro pokročilé amatéry a profesionály, kteří to s focením myslí vážně. Pro digitální zrcadlovky je k mání také příslušenství v podobě systémových blesků, optických filtrů atd.

Digitalni zrcadlovka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *