Proč se rozloučit s drátem a utratit “těžké” peníze za AirPods?

Bez sluchátek ani ránu. Ale jak rozseknout dilema mezi Apple EarPods a AirPods? Zatímco „earpody“ představují klasiku s drátem, „airpody“ nabízí komfortnější, ovšem o poznání dražší poslech. Pojďme se společně podívat na klíčový výhody sluchátek, jejichž pořizovací cena je bezmála 6 tisíc korun. Jsou dostatečné na to, aby se do nich vyplatilo investovat?

Konečně svoboda pohybu

Byť jsou sluchátka iPhone EarPods jedny z nej na trhu (minimálně ve „své“ kategorii), nemá si smysl nalhávat, že je přítomnost drátu kdovíjak komfortní. Není. Bezdrátová sluchátka jsou v tomto směru bezkonkurenční, protože nijak neomezují v pohybu. Můžete s nimi dělat cokoliv, aniž by hrozilo, že si je vyškubnete z uší. A i kdyby se vám to nestalo, už jen pocit, že musíte dávat pozor na drát, ukrajuje velkou část uživatelského komfortu.

Ovládání prostřednictvím Siri

Bezdrátovým sluchátkům AirPods sice chybí manuální ovládání hlasitosti, ale stačí si zapískat na Siri a je po problému. Hlasového asistenta můžete požádat o zvýšení/snížení hlasitosti, zjištění stavu baterie, přehrávání konkrétního playlistu a samozřejmě o pauzu nebo vytočení kontaktu. Velmi příjemná funkce, kterou velebí každý roztržitý jablíčkář, je pak příkaz „Find my AirPods“, případně „Find my left/right AirPod.

Velmi slušná kvalita zvuku

AirPods sice nenabízí nejlepší kvalitu zvuku na poli bezdrátových sluchátek, ale stále se drží na velmi vysoké úrovni – plně srovnatelné s drátovými sluchátky. V mnoha recenzích se dokonce dočkaly porovnání s pochvaly za dynamičtější zvuk oproti earpodům. Jinými slovy: pro audiofily určené nejsou, naprostou většinu běžných uživatelů náležitě uspokojí.

Ať už se nakonec rozhodnete pro drátová, nebo bezdrátová sluchátka Apple, poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce appleking.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *