Notebooky Toshiba se teď se jmenují Dynabook a patří Sharpu

Název Toshiba sice nějakou dobu přetrval, ale fakticky divizi výroby notebooků vlastní Sharp, který zhruba před rokem odkoupil cca 80% podíl. Nyní se název počítačů respektive celé divize mění na Dynabook.

Značka Dynabook nevznikla horkou jehlou, naopak má dlouhou historii a v 70. letech označovala první přenosný počítač. S firmou Toshiba však neměla nic společného, vymyslel ji Alan Kay pro přístroj, který vytvořil v laboratořích Xeroxu v Palo Alto. Toshiba začala název využívat až v roce 1989 v souvislosti s uvedením modelu Toshiba Dynabook J-2100 SS001.

Toshiba v minulosti notebooky Satellite prodávala jako Dynabook v Japonsku. Společnost patřila k TOP 5 výrobcům, ale v posledních letech zaznamenala výrazný pokles zájmu, a proto se divizi rozhodla prodat společnosti Sharp. Pro japonskou firmu to znamená návrat do hry po dlouhých 8 letech a nyní se přejmenováním divize snaží o zdůraznění známého brandu a možná i o odlišení od původní mateřské Toshiby.

Sharp momentálně vlastní 80,1 % divize a při výrobě využívá kapacitu společnosti Foxconn. Prodej kontrolního podílu přinesl Toshibě zisk ve výš 36 mil. dolarů.

Starší notebooky Toshiba jsou stále opravitelné

Změna majitele jde často ruku v ruce s problematickým servisem starších modelů. Technici jedné z poboček ABAXU nás ubezpečili, že servis notebooků Toshiba se nezměnil. Náhradní díly pro notebooky Toshiba jsou stále dostupné a k mání budou i v budoucnu.

Odborníci z libereckého servisu zároveň připomněli, že ABAX není prioritou pouze oprava notebooků Liberecřeší servis notebooků Toshiba celorepublikově. Takže pokud máte doma nefunkční Satellite, Portégé nebo třeba Qosmio, můžete si ho nechat kdykoliv opravit. Staří vyplnit objednávkový formulář, notebook zabalit a poslat prostřednictvím kurýra na příslušnou pobočku.

Zdroj/ foto: anandtech.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *