Nejlevnější virtuální server? Nebude vás stát o moc více než krabička cigaret!

V poslední době se nám množí požadavky na tipy na nejlevnější virtuální server. Místo samostatných odpovědi jsme se však rozhodli pro článek a doufáme, že bude nápomocný i těm, kteří se pro „vépéesko“ rozhodnout budoucnu.

Opakování je matka moudrosti a proto si na úvod zopakujeme, co to virtuální server je a proč by se mohl hodit i vám. V podstatě jde o alternativu pro ty, kterým již nestačí parametry běžného hostingu (např. z důvodu provozování náročnějších aplikací). Jedná se o vyhrazenou část fyzického serveru, který provozuje hostingová společnost a disponuje vlastní instalací OS. VPS lze ovládat takřka odkudkoliv a to aniž byste museli vážit cestu do datacentra. Prostřednictvím administračního panelu ho můžete zapnout, vypnout, restartovat a podívat se na konzoli. Výkon je přitom srovnatelný s fyzickým serverem (přestože na jednom hardware běžní sdíleně několik VPS) a systém se pyšní perfektní odezvou. Tedy v případě kvalitní služby.

Nabídkami na VPS se to jen hemží a měli jsme možnost vyzkoušet hned několik nabídek. S kvalitou služeb jsme byli vesměs spokojení všude, což jsme však vzhledem k vyšším cenám tak trochu předpokládali. Naopak nás velmi překvapil Virtuální server Lite (provozuje ho Coolhousing.net), který byl kvalitativně srovnatelný i s mnohem dražšími nabídkami. Ve své cenové kategorii však jednoznačně dominoval.

Ale abychom to zbytečně nerozmazávali. Zajímá vás, kolik nejlevnější VPS stojí? Měsíčně jen o pár korun více než krabička lepších cigaret. Za 100 Kč / měsíc dostanete k dispozici virtuál těmito parametry:

  • CPU 1100 Mhz
  • vyhrazená RAM 512 MB
  • pevný disk 20 GB (propustnost cca 45 MB/s)
  • internetové připojení 100 Mbps
  • neomezené datové přenosy
  • OS Linux

Pozor, rozhodnete-li se využívat virtuální server, neobejdete se alespoň bez základních znalostí správy OS (v případě „našeho“ VPS pak Linuxu). K VPS Lite totiž nenáleží služby administrátorů – s instalací software, úpravami a nastavením si budete muset poradit sami. Všechny potřebné informace a možnost objednávky najdete zde.

Nezapomeňte nám dát vědět, jak jste s virtuálním serverem Lite spokojení, případně doporučte jinou alternativu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *