Kvalitní servery vás nemusí stát majlant: Pořiďte si repasované!

Potřebujete nové servery, protože ty stávající přistávají stačit novým aplikacím? Pokud vás trápí nedostatek finančních prostředků, jistě budete rádi za každý tip, jak ušetřit. V případě serveru je to poměrně snadné. Stačí se poohlédnout v segmentu repasované techniky. Máte-li vůči staršímu hardwaru jakékoliv předsudky, zbavte se jich. Repasované servery vám totiž mohou posloužit stejně dobře jako zbrusu nové ”železo”.

Pokud jsou servery pro vaši firmu životně důležité – tzn. že na nich závisí chod společnosti, měli byste investovat do kvalitního hardwaru. Ačkoliv je dostatečný výkon důležitý, klíčovou roli hraje také spolehlivost. Omezené prostředky vás mohou přimět k nákupu nových low-endových serverů méně spolehlivé značky. A právě v takovém případě mohou být mnohem lepší repasované servery.

Výhody repasovaných serveru vás nenechají chladnými

Bazar serveru je místo, kde seženete spolehlivou výpočetní techniku za velmi nízké ceny. Repasovaný server je starší hardware, který prodejce vykupuje od společností (např. pojišťoven, bank či jiných institucí), které z určitých důvodů, obměňují počítače pravidelně každý rok či dva roky.

Repasované servery jsou sice starší, ale v době uvedení na trh byly na špici z hlediska výkonu i kvality provedení. V praxi to znamená, že jsou jejich parametry dostačující i po několika letech. Navíc jsou kvalitnější než nové low-endové servery.

Samozřejmě záleží na tom, po jaké značce sáhnete. K tomu nejlepšímu, co mezi repasovanou technikou najdete, patří servery značek HP, Dell a IBM.

Bez ohledu na to, zda hledáte klasický či blade server, pohlédněte se po něm u prodejce, který repasovanou výpočetní techniku vykupuje z důvěryhodných zdrojů a poskytuje kromě záruky i nadstandardní servis v podobě instalace přímo u klienta a expresní opravu. Dobrou volbou jsou repasované servery na www.chech-server.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *