Jaká je pravděpodobnost výhry na automatech?

Máte rádi hazard a přemýšlíte nad tím, že si z pohodlí domova vyděláte nějakou tu korunu na v online kasinu? Pokud máte spadeno na automaty a předpokládáte, že je dokážete porazit (například pomocí určité strategie), máme pro vás špatnou zprávu. Ne nadarmo se automatům stále přezdívá jako „jednoruký bandita“. Dříve či později vás tak jako tak okrade. Tedy za předpokladu, že nebudete mít štěstí a nepodaří se vám z něj vytáhnout slušnou sumu ještě před koncem. Z dlouhodobého hlediska jsou ovšem vaše šance nulové.

Matematika hovoří jasně

Traduje se, že automaty lze zdolat různými způsoby. Někdo tvrdí, že klíčem k úspěchu je častá frekvence hraní. A v podstatě mají pravdu, nicméně úspěšný bude pouze provozovatel mašinky (v našem případě online kasina).

Výherní automaty byly původně nastaveny tak, aby byla pravděpodobnost výhry velmi malá. Díky úpravám zákonodárců se poměr zlepšil ve prospěch hráčů. A některé země přijaly přísná opatření, která provozování automatů významně omezují (viz. Maďarsko) Momentálně jsou systémy nastaveny tak, aby herna získala 10 – 20 % vkladů. Možná si říkáte, že 80 – 90 % šance na výhru zní zajímavě, ale v praxi jde pouze o to, že vás automat okrade pomaleji. Šanci na obrovskou výhru samozřejmě máte, ale raději s ní nepočítejte.

Systémy jsou tedy nastaveny tak, aby hráčům vydaly nazpět určité procento z inkasované částky. Jenomže kdy a v jakých částkách to udělá, je ve hvězdách. Někteří hráči tvrdí, že automaty vyplácí výhry v určitých časových intervalech, ale ani to není pravda. Zkrátka a dobře – budoucnost hráčova rozpočtu závisí pouze a jenom na generátoru náhodných čísel.

Zahrajte si raději „nanečisto“

Nevěříte? V tom případě si automaty vyzkoušejte v některém z online kasin, které hráčům nabízí možnost hraní zdarma bez rizika vkladu. Průběh hry si pečlivě zaznamenejte a budete mít jasno. To samé platí i o ostatních hazardních hrách. Přesto jsou black jack, poker nebo ruleta zdarma velmi zábavné a není důvod si je jen tak pro radost ze hry neotestovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *