Přecházíte na Windows 8 a nemáte rádi Metro? Existuje řešení!

Mnoho lidí v poslední době přešlo, nebo přechází na nový operační systém od Microsoftu. Podle průzkumů dokonce Windows 8 překonal linuxové distribuce. Jenomže spousta těch, kteří už Windows 8 viděli, se zalekli nového grafického prostředí Metro. Přinášíme tedy několik rad pro ty, co se s Metrem příliš neskamarádili.

Tou nejjednodušší možností pro “skoroodstranění” Metra je stáhnout si jeden z mnoha prográmků, které Metro přeskočí – po přihlášení do systému se rovnou objevíte na ploše. Další pěknou funkcí, kterou většina z nich zvládá, je vytvoření klasické nabídky Start. Můžete si tak z Windows 8 udělat třeba Windows 7 nebo Vista.

Já používám program Classic Shell, který je volně ke stažení. Dovoluje, jako většina ostatních, používat pouze aplikaci Plocha a na ní spouštět klasické programy. Mimo jiné umožňuje modifikaci ikonky pro nabídku Start. Tento program se tak může zalíbit milovníkům Windows XP, Vista i 7 stejně jako těm, co si chtějí dát na nabídku Start vlastní ikonku.

Plocha - Classic Shell

Na své si přijdou i uživatelé, kteří si chtějí kousek z Metra nechat. Pomůže jim k tomu program Start8, který je také volně ke stažení. Využijí ho tedy především ti, kterým se design Metra líbí, ale nechtějí neustále přecházet do jeho celoobrazovkového prostředí.

Start8-1

Hlava nám však nebere, proč není volba vypnutí Metra zabudovaná v samotných Windows 8 a jedinou možností zůstává stáhnout si program třetí strany. Tyto dva systémy v jednom se Microsoftu zřejmě moc nepovedly a řekl bych, že spousta lidí si spíše počká na další Windows.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *