Jak ušetřit za tisk a “nezrušit” tiskárnu?

Tisknete a kopírujete, až se vám z multifunkce práší a pomalu, ale jistě, vám začíná docházet, že jsou originální náplně příliš drahé? Ano, jsou – kvalita není zadarmo a nezbude vám, než s barvou šetřit… anebo sáhnout po alternativě v podobě kompatibilního toneru či cartridge. Že netušíte, co si máte pod přívlastkem „kompatibilní“ představit? Komatiblní = neoriginální, jde tedy o komponent, který pochází od jiného výrobce, než vaše tiskárna. Cena je v porovnání s originálem až třetinová a to už stojí za zvážení. Jenomže jak již zřejmě tušíte, dostupnost může být vykoupena určitými nevýhodami.

Kolem neoriginálních cartridgí a tonerů panují diametrálně rozdílné názory. První skupina uživatelů na ně nedá dopustit a nikdy by neutrácela za „předražené“ originální náplně. Ta druhá by zase do své tiskárny či kopírky kompatibilní tonery nebo cartridge nedala. Důvodem má být velmi nízká kvalita tisku a vliv na životnost tiskárny. Pravda je ovšem někde uprostřed.

Kompatibilní cartridge a tonery nelze házet „do jednoho pytle“ a klíčovou roli hraje jejich výrobce. Budete-li nakupovat komponenty neznámých značek, pravděpodobně s kvalitou tisku nebudete spokojeni a možná skutečně výrazně snížíte životnost tiskárny. Pokud však sáhnete po ověřených značkách, nemáte se čeho bát. Kvalita alternativních cartridgí a tonerů od renomovaných výrobců je srovnatelná s originály a to dokonce v případě barevného fototisku. Tiskárny si s nimi rozumí a navíc ušetříte nezanedbatelnou částku. Otázkou je, kde kvalitní kompatibilní náplně sehnat…

Nechcete-li při výběru šlápnout vedle, nakupujte u CDRmarket, specializované firmy, která je na trhu od roku 2001 a nabízí široký sortiment inkoustových cartridgí, tonerů a válců a spoustu dalších produktů. Můžete si je objednat z pohodlí domova v e-shopu www.cdrmarket.cz, nebo si je vyzvednout osobě na některé z prodejen. Dodání je velmi rychlé (max. 48 hod.) a za kvalitu ručí zlatý certifikát Heuréka. Pokud si s výběrem nebudete vědět rady, nebojte se zeptat, pro CDRmarket je odborné poradenství při nákupu samozřejmostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *