Jak na obchodní podmínky e-shopu? Pozor na pokutu!

Chystáte se spustit e-shop a přemýšlíte nad tím, na co jste zapomněli? Layout je přehledný, popisky zboží dostatečně obsáhlé… ale co sekce s obchodními podmínkami? Pokud jste si někde stáhli „univerzální“ verzi tohoto důležitého dokumentu, zpozorněte. Dostanete-li se do hledáčku České obchodní inspekce, mohli byste za nedodržení zákonem stanovených podmínek dostat nemalou sankci. Za největší a opakované prohřešky může ČOIka pokutovat až do výše 5 mil. Kč. A to už stojí za zvážení, zda není lepší svěřit sepsání obchodních podmínek odborníkům.

Jsou obchodní podmínky k dispozici online?

Obchodní podmínky pro web či e-shop bohužel nejsou dostupné zdarma. Respektive žádné „oficiální“, které by šlo použít pro všechny internetové obchody. Stáhnete-li si dokumenty z jiného e-shopu, riskujete tím, že nebudou obsahovat všechny náležitosti.

Kdy můžete od ČOIky dostat pokutu?

Tvrzení, že provozovatelé e-shopů dostávají pokuty za sebemenší nedostatek v obchodních podmínkách, je poněkud úsměvné. Tak to samozřejmě není, nicméně pokuta přesto hrozí každému provozovateli webu, v jehož obchodních podmínkách chybí důležité skutečnosti mající vliv na to, zda zákazník nakoupí. ČOI může chybějící informace vyhodnotit jako nekalé praktiky a dle závažnosti deliktu vyměřit pokutu ve výši několika tisíc, desítek tisíc i vyšší částky.

Nechte si obchodní podmínky vypracovat od advokáta

Chcete-li mít obchodní podmínky pro eshop v naprostém pořádku, nechte si je vytvořit na míru prostřednictvím služby webovepodminky.cz, za kterou stojí advokátní kancelář JUDr. Martina Dvořáková. Sedmileté zkušenosti a přes dva tisíce spokojených zákazníků garantují kvalitu. V ceně je navíc zahrnuta případná konzultace s advokátem v případě vzniklého problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *