Interaktivní filmy aneb příběh ve vaší režii

Poslední roky přinesly několik skvělých interaktivních filmů, tedy počítačových her, v nichž se můžete rozhodovat o vývoji příběhu. Některé obsahovaly v začátcích pouze pár rozhodnutí, které výrazně, anebo vůbec neovlivnily závěr hry. Objevují se už však takové, v nichž je jen na vás, koho zachráníte, kdo zemře a jak to celé dopadne. My v dnešním článku zmíníme dvě takové hry, které se staly velkým hitem.

Life Is Strange

Velký úspěch sklidila hra Life Is Strange, která se u nás poprvé objevila v lednu roku 2015 a za dobu své existence nasbírala desítky ocenění. Dnes je ji již možné koupit kompletní, tedy pět na sebe přímo navazujících epizod plných rozhodování, nečekaných zvratů, lásky, přátelství, ale i smutku. Tuto adventuru si mohou zahrát hráči na počítači, PlayStationu 3 i 4, Xboxu One a 360 a dokonce i uživatelé vlastnící MAC.

Připravte se na to, že v této hře bude muset někdo zemřít a jeho krev budete mít na rukou vy. Ubohá Max, tedy hrdinka celého příběhu, za kterou hrajete, za jeden týden života zažije to, co někteří z nás nezažijeme za celý život.

Pro ty, kteří Life Is Strange milují tak, jako my, máme novinku: Údajně se chystá zpracování tohoto příběhu v podobě televizního seriálu. Ovšem pokud bude příběh komplet stejný, jako ve hře, kterou linku si tvůrci zvolí? Koho nechají žít? Jak se rozhodnou ve finále?

To, že se do hlavních postav zamilujete a budete s nimi prožívat každý okamžik, si můžete zkusit na první epizodě, která je vydaná zdarma – pro všechny a navždy!

life-is-strange-2 life-is-strange

The Walking Dead

K vynikajícím interaktivním filmům patří také The Walking Dead, což je příběh plný zombíků podle stejnojmenného komiksu s tak hlubokým smyslem, že si u něj, nakonec stejně jako u Life Is Strange, popláčete. Osudy hrdinů jsou nevyzpytatelné a šokující. A právě tento podzim přináší již třetí díl této animované hry. Všichni již netrpělivě čekají, co dalšího malá Clementine zažije, koho ztratí, koho potká.

O čem, že tato hra vlastně je? Jde o velmi silný příběh odehrávající se během zombie apokalypsy. Příznivci The Walking Dead již ví, že celá hra testuje lidský pud sebezáchovy a chování lidí, jejichž život se obrátil naruby. Hra není příliš náročná, její záměr je takový, abyste během hraní hru prožívali spolu s postavami a dokázali se vcítit do jednotlivých rolí. Rychle poznáte, že vyprávění příběhu je tak strhující, že se od hry nebudete moci odtrhnout.

the-walking-dead-2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *