Hit letošních Vánoc: recenze iPhone 6

Letos v září byl představen nástupce posledního modelu legendárního smartphonu iPhone, tentokrát již 6. generace. A zatímco v zahraničí se iPhone 6 (a větší verze iPhone 6+) začal prodávat 19. září, čeští zákazníci si museli počkat až na přelom 23. a 24. října. Opět se konal půlnoční prodej, který však neuspořádali jen operátoři, ale také oficiální distributoři. Organizace se povedla na výbornou a sáhodlouhé fronty se netvořili. Většina zájemců (a že jich bylo) si chytrý telefon s logem nakousnutého jablka objednala v předstihu a ti ostatní dostali identifikační náramky.

Apple vypuštění nové modelové řady perfektně naplánoval a pokud se iPhone 6 zařadí mezi nejprodávanější vánoční telefony, nikdo se nebude příliš divit. Pokud na něm máte spadeno i vy, prozradíme vám, co od něj čekat. Je opravdu tak dobrý, jak se o něm traduje? Odpověď zřejmě znáte…

iphone 6

Design je otázkou osobního vkusu, nicméně za nás má Apple jedničku s hvězdičkou. Nový iPhone má větší plochu (4,7 ”), kovový povrch hladce přechází v nový retina HD displej a tělo je celkově tenčí (6,9 mm). Nejde o evoluci, ale revoluci, kterou si zařízení rozhodně zasloužilo. Co se týče nového Retina HD displeje, zobrazení barev je špičkové, kontrast vynikající a zorný úhel ještě širší. Zvládá rozlišení je 1334 x 750.

iphone 6.2

V útrobách se tepe nový čip A8 s 64bitovou architekturou a sekunduje mu pohybový koprocesor M8. Dokonalá harmonie vysoce výkonných komponentů dělá z iPhone 6 perfektního společníka. Ať už na hraní her, používání aplikací všeho druhu nebo poslechu hudby. O kapacitu baterie se nebojte. Navzdory vysokému výkonu toho vydrží více než dřív.

iphone

Za zmínku však stojí také nový fotoaparát iSight se snímačem s technologií Focus Pixels. Umožňuje velmi rychlé automatické zaostřování a bude vás bavit i točit videa. Záznam v HD rozlišení 1080p frekvencí 60 fps, zpomalené video při 240 fps nebo časosběrné video – vaše zážitky dostanou úplně nový rozměr.

Samozřejmostí je podpora rychlých mobilních technologií, okamžité připojení k Wi-Fi a spousta dalších „vychytávek“. Například průlomová technologie Touch ID, díky které odemknete iPhone svým otiskem prstu. Využijete ji také při potvrzování nákupu na App Store, iTunes nebo iBooks.

touch id

Shrnuto a podtrženo, nový iPhone 6 se vydařil a rozhodně neuděláte krok vedle, když ho sobě nebo svým blízkým věnujete pod stromeček. Apple je zase na špici a konkurence má co dělat, aby náskok alespoň srovnala…

Foto: apple.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *