Hewlett-Packard nedělá jen skvělé tiskárny a počítače, ale také servery

Značka Hewlett-Packard (nebo někdy prostě HP) je ve světě HP pojmem. Je to jeden z nejstarších výrobců výpočetní techniky, který kromě jiného vyrábí odborníky vysoce hodnocené počítače, notebooky, tiskárny apod. Portfolio společnost je skutečně široké, a proto se nelze divit, že vyrábí mimojiné také servery.

O úrovni serverů HP můžeme říci to samé jako o ostatních výrobcích této společnosti. Jsou velmi kvalitní, spolehlivé a oceňované odborníky. Pojďme si je blíže představit.

Server HP v žádné firmě ostudu neudělá.

Rack i tower

Serverovým fajnšmekrům není třeba tyto pojmy představovat. Pro ty ostatní jsou tower (v překladu věžové) servery typ zařízení podobající se designem klasickému stolnímu počítači (také stojí nastojato). Rack servery jsou jejich pravým opakem. Leží naležato, takže se hodí do velkých datacenter, kde mohou být vyskládány nad sebe.

Tím se předurčuje i jejich pole využití. Tower servery jsou vhodnější do domácností (například jako sdílená uložiště, pro streamování obsahu atd.), či do malých firem, škol apod. Zatímco rack servery jsou lepší v situací, kdy máte serverů opravdu hodně a potřebujete je efektivně spravovat. To znamená střední a větší podniky, velká datacentra apod.

Cena serverů HP

Hewlett-Packard je známá značka, jejíž hodnota se promítá i do ceny produktů. Zákazník si zkrátka platí za jistotu, že to bude fungovat. Někteří by si tedy mohli myslet, že to omezuje možnost pořízení HP serverů jen na velké firmy a TOP profesionály. To ale není pravda. Přes výše zmíněné se dají pořídit HP servery levně. Jen se třeba jedná o servery repasované.

Repasovaný neznamená špatný

Na tom ale není nic špatného. Repasovaný server nemusí být o nic horší, než server nový. Záleží na úrovni provedené repase. Například již zmíněný Czech Server si jí provádí sám za pomocí odborníků na servery. Tím pádem jsou prodávané servery prohlédnuty opravdu důkladně, jsou nalezeny a opraveny veškeré nedostatky, tudíž si můžete být jisti jejich stavem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *