Manuál: Co dělat, když v tiskárně dojde barva?

Tisknete, tisknete.. a najednou vám z tiskárny vyjede něco, co ani zdánlivě nepřipomíná digitální předlohu na monitoru? Nehledejte problém v tiskárně, ale v toneru či v cartridgi. Nezbude vám, než se poohlédnout po nové náplni. Ale kde ji sehnat a na co si dát pozor? Kvalitního tisku dosáhnete jen s vhodně zvolenou náplní!

Toner, nebo cartridge?

Nejrozšířenějšími typy zařízení jsou laserové a inkoustové tiskárny. Inkoustové tiskárny používají tzv. inkoustové cartridge neboli inkousty do tiskáren. Laserové tiskárny pak tonerové cartridge neboli tonery.

Výhodou tonerového cartridge je, že barva nezasychá ani po delší době nečinnosti laserové tiskárny. Technologie zároveň umožňuje tisknout levněji. Inkoustová tiskárna má zase příznivější pořizovací cenu.

Pokud si nejste jistí, zda máte laserovou, nebo inkoustovou tiskárnu, koukněte se do manuálu. Najdete tam i údaje o náplni (každý toner i inkoustový cartridge mají katalogové označení), pomocí kterých se snadno dopátráte k správným produktům.

Originál, nebo kompatibilní náplň?

Chcete-li ušetřit nemalou částku (cca 20 – 80 %), poohlédněte se po tzv. kompatibilních náplních. Jedná se o cartridge, které nepochází od výrobce tiskárny. Kvalita tisku může být srovnatelná s originálními náplněmi, ale samozřejmě i horší. V praxi velmi záleží na tom, od koho prodejce náplně odebírá. U některých neoriginálních cartridgí hrozí riziko nekompatibility.

Nakupujte tam, kde náplním a tisku rozumí

Kvalitní originální, kompatibilní i renovované náplně do tiskáren najdete v nabídce specializovaného prodejce Tonera.cz. Stačí, když do vyhledávacího pole zadáte typ tiskárny nebo číslo náplně a zobrazí se vám vhodné produkty.

V e-shopu seženete také doplňovací sady a veškeré příslušenství (psací pásky, papíry, folie do faxu…), které byste mohli doma nebo v kanceláři potřebovat. S výběrem vám v případě potřeby ochotně poradí zákaznická podpora.

1 Komentář

  1. Haribo

    Jednoduše zajít to obchodu typu: https://www.cdrmarket.cz a koupit nové náplně :DDDDD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *