Copywriting.cz – místo, kde se střetávají psavci a inzerenti

Co je to copywriting? Obecná definicí praví, že jde o tvůrčí činnost, při které copywriter (člověk, který píše) vytváří poutavé texty, zpravidla reklamního charakteru. V praxi jde o silnou marketingovou zbraň, kterou by neměl žádný (nejen) internetový podnikatel podceňovat. Ne nadarmo se říká, že pero je silnější než meč a v byznysu to platí dvojnásob. A ať už strojíte na kterékoliv straně barikády, neměli byste přehlédnout projekt Copywriting.cz.

Podtitul projektu Copywriting.cz zní „tržiště s texty“, což jeho charakter vystihuje naprosto přesně. Za projektem stojí známá agentura SEO Linhart s.r.o. a populární podnikatelská platforma WebDeal s.r.o.

Ale proč chodit kolem horké kaše – představíme vám výhody, které plynou jak pro inzerenty, tak pro copywritery.

Inzerenti mohou si mohou v rámci systému Copywriting.cz objednat texty. Stačí si vybrat mezi několika sty pisateli, kteří píší od 70 Kč za normostranu. Výběr usnadňuje hodnocení a další kritéria (kategorie, cena, dostupnost…). Alternativou je nakupování již hotových textů, které si lze předem přečíst. Dalším lákadlem je bohatý seznam webů, na kterých lze nakupovat reklamní články a další formy inzerce. Aktuálně jich je v databázi cca 900.

Copywriteři si mohou vydělávat psaním textů a provozovatelé webů zase prodejem reklamy.

Za zmínku stojí také možnost guestbloggingu, která je výhodná pro obě strany. Inzerent zdarma získá kvalitní obsah a autor zpětný odkaz nebo referenci.

Obchodování je naprosto bezpečné a inzerent platí až v momentě, kdy článek odsouhlasí. Copywriter má jistotu, že za svou práci dostane zaplaceno, protože inzerenti mohou poptávat práci pouze v případě, že si předem dobijí kredit.

O projektu bychom toho mohli napsat ještě velmi mnoho. Přeci jen jde o zajetý systém, který již nějaký ten pátek funguje. Administrace je přehledné i navzdory spoustě funkcionalit a rychle si na ni zvyknete. Ostatně nejlépe uděláte, když Copywriting.cz otestujete a uděláte si názor sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *