6 tipů, jak snadno snížíte energetickou náročnost vaší domácí kanceláře

Home office je sice levnější pro zaměstnavatele, ale zaměstnanec může naopak tratit. Na napájení domácí kanceláře je totiž potřeba nezanedbatelné množství energie, což se může v případě dlouhodobého servávání v domácím prostředí nemile odrazit na účtech. Naštěstí však existují způsoby, jak šetřit energii, a tím snížit účty, a navíc se zasadit o ekologičtější životní styl. Zde je několik praktických tipů, které vám s dosažením cílů pomohou.

1. Používejte notebook

Pokud máte na výběr, používejte místo stolního počítače notebook. Notebooky spotřebují až o 80 % méně energie než stolní počítače. Pokud na počítači trávíte hodně času, můžete díky tomu ušetřit spoustu elektřiny.

2. Vyměňte standardní žárovky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak snížit energetickou náročnost domácí kanceláře, je výměna standardních žárovek za úsporné žárovky. Tyto žárovky spotřebovávají o 25-80 % méně energie než standardní žárovky a mají také 3-25krát delší životnost.

3. Netiskněte zbytečné dokumenty

Kdykoli je to možné, čtěte dokumenty na počítači, místo abyste je tiskli. Ušetříte tak energii, která by jinak byla spotřebována na napájení tiskárny. Čtení dokumentů na počítači vám také umožní ušetřit papír, což vám umožní snížit spotřebu kancelářských potřeb a přispět k ochraně životního prostředí.

Na druhou stranu je téměř jisté, že se občasnému tisku nevyhnete. Naštěstí můžete ušetřit na náplních. Nakupujte kvalitní kompatibilní a ušetříte i více než 75 % původních nákladů. Dobrou volbou je například eshop printmania.sk, kde seženete testované náplně bez ohledu na to, jestli právě hledáte tonery HP, nebo něco úplně jiného.

Jednoduše do vyhledávacího pole napište typ vaší tiskárny a vyberte si příslušný produkt. Ať už si objednáte tonery Canon či jinou značku, dostanete množstevní slevu a záruku,

4. Zahřejte se ohřívačem

Pokud jste přes den doma jen vy, není důvod plýtvat energií na vytápění celého domu. Místo toho použijte malý mobilní ohřívač, který vám zajistí tepelnou výhodu přímo v prostoru, ve kterém se skutečně nacházíte.

5. Naučte se, kdy počítač uspat

Přepínání počítače do režimu spánku šetří energii, ale mnoho lidí netuší, kdy je to skutečně vhodné. Chcete-li v domácí kanceláři ušetřit zase o něco více energie, řiďte se následujícími pravidly:

  • Pokud odcházíte na více než 20 minut, vypněte monitor počítače.
  • Pokud odcházíte na více než hodinu, vypněte monitor a přepněte počítač do režimu spánku.
  • Pokud odcházíte na celý den, vypněte počítač úplně.

6. Kupujte zařízení s označením Energy Star

Až budete příště potřebovat nový počítač, kopírku, fax, tiskárnu nebo skener do domácí kanceláře, ujistěte se, že jste si vybrali výrobek s označením Energy Star. Tyto výrobky spotřebovávají méně energie než standardní modely a zvyšují tak celkovou efektivitu pracovního prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *