3 x free to play aneb zahrajte si zdarma perfektní onlinovky

Anglické označení „free to play“ netřeba českým hráčům představovat. Hry s tímto přívlastkem jsou zdarma, ale zároveň v nich je integrován systém mikrotransakcí, který umožňuje nákup nejrůznějších výhod v podobě lepších zbraní, vozidel apod. (v závislosti na charakteru hry). Onlinovky, ve kterých si hráči mohou dokoupit zvýhodnění, která mají na průběh hry výrazný vliv, jsou pak často poněkud hanlivě označovány jako „pay to win“ aneb zaplať a vyhraj. Dnes vám představíme trojici propracovaných free to play onlinovek, které byste rozhodně měli vyzkoušet!

4 Story: Three Kingdoms & One Hero

Máte rádi fantasy tématiku? V tom případě je 4 Story to, co by vás mohlo během dlouhých zimních večerů udržet v dobré náladě. MMORPG 4 Story od německého studia Gameforge je doslova nabito krvavými bitvami, ale stejně tak vás potěší i silná dějová linka. Budete plnit zajímavé úkoly a postupně odkrývat roušku tajemství, která zahaluje rozsáhlou říši. Stačí si vybrat některou ze tří ras (lidé, kočkovití a víly), vhodné povolání (bojovník, lukostřelec, kouzelník, zaklínač, kněz a stínový běžec) a nechat se pohltit strhující atmosférou, kterou umocňuje vydařený grafický kabátek. Zvládnete to i bez nákupu unikátních placených předmětů?:-)

4 Story

Panzar

Ve světě plném orků, elfů, trpaslíků a monster ještě na chvíli zůstaneme. Onlinovka Panzar aktuálně patří k těm nejoblíbenějším free to play hrám a přestože na první pohled budí dojem klasického MMORPG, jde o jakýsi crossover. Sami autoři Panzar označují jako „MMO s akčními a PRG prvky, ale co je nejdůležitější, opět se můžete těšit na propracovanou gamesku, která vám nabídne spoustu zábavy. Mezi hlavní pilíře patří intuitivní ovládání, levelování postavy a především týmové hraní a meziguildové boje. A stejně jako v případě 4 Story, i Panzar je zcela zdarma s možností koupě placených vylepšováků.

Panzar

War Thunder

Naše poslední štace bude trochu v jiném prostředí. Hry vsazené do 2. sv. války jsou ještě oblíbenější než fantasy a ve hře War Thunder si vyzkoušíte roli pilotního esa. Pokud jste se dosytosti nabažili legendárního World Of Tanks, pak vám změna jedině prospěje. Stačí si vybrat některou ze světových velmocí (USA, SSSR, Německo, Velká Británie a Japonsko) a hurá do vzduchu! Skvělou hratelností a šikovnými (byť placenými) bonusy ovšem přednosti dílka od Gaijin Entertainment nekončí. Vývojáři chystají v brzké době nemalé rozšíření a nabídnou hráčům námořní a tankové bitvy. Budou-li bitvy na zemi a na moři povedené tak jako základní část War Thunder, máme se na co těšit.

War Thunder

Foto: http://extreme.pcgameshardware.de, http://aespodcast.mymiddleearth.com, http://www.mmorpg-center.com, http://panzar.browsergamez.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *