3 technologické akcie, do kterých může být zajímavé investovat v roce 2020

Akcie technologických společností se na akciových trzích těší již několik let velké oblibě, a to především kvůli své stabilitě ale i dlouhodobému růstu. Sílu technologických gigantů potvrzují i aktuální výsledky na burzách, kde na prvních místech nejobchodovanějších a nejlépe se vyvíjejících akcií dominují právě tyto společnosti. Níže se můžete inspirovat výběrem tří technologických akcií, do kterých může být zajímavé investovat v tomto roce.

Facebook

Facebook jakožto jeden z nejlepších akciových titulů na poli technologického průmyslu, své kvality nezapřel ani během pandemie koronaviru. Ve druhém čtvrtletí totiž jeho tržby vzrostly na více jak 18,7 miliard dolarů a akcie zaznamenaly růst o více jak 7 %. Podobné vyhlídky má však i v příštím roce, kdy by podle odhadů některých analytiků měl dosáhnout až 35 % růstu.

V jeho prospěch svědčí i návštěvnost platformy, kterou měsíčně aktivně využívá více než 2,6 miliardy uživatelů, přičemž se jejich počet meziročně zvyšuje přibližně o 8 %. Stejně tak jeho růst podporují i další přidružené sociální sítě jako je Instagram, WhatsApp ale i Messenger, které spolu s Facebookem měsíčně využívá více jak 2,9 miliardy aktivních uživatelů. I přes všechny nedávné kauzy a obvinění by však Facebook měl být i nadále výhodnou a prosperující investicí.

Advanced Micro Devices (AMD)

Akcie technologické společnosti AMD se řadí mezi jedeny z nejrychleji rostoucích akciových titulů na trhu. Od začátku roku si akce připsaly více jak 70 %. Samotné zaměření společnosti na výrobu počítačových procesorů, čipsetů a multimediálních produktů tak staví tuto společnost na skvělou pozici, kdy jeho růst nějak zásadně neovlivňuje ani obávaná pandemie koronaviru.

Během dubna tak akcie společnosti klesly o více jak 3 %, načež se jejich hodnota náhle vyšplhala na své historické maximum. Stejně rostou i tržby společnosti, které ve druhém čtvrtletí zaznamenaly růst na více jak 1,86 miliard dolarů. AMD je tak i nadále výhodným akciovým titulem, do kterého může být zajímavé investovat i během koronavirové krize.

Microsoft

Jedna z největších společností na poli technologického průmyslu Microsoft se stále řadí mezi přední technologické tituly na akciových trzích. V prvním čtvrtletí tohoto roku akcie Microsoftu vzrostly přibližně o 4,5 % a od začátku roku si akcie připsaly necelých 30 %. Čistý zisk společnosti vzrostl meziročně o 23 %. Ten podpořily především výnosy z komunikační platformy Microsoft Team, která od počátku pandemie denně zaznamenává více jak 75 milionů aktivních uživatelů. Momentálně akcie Microsoftu míří stále výš a společnost se tak stále řadí mezi jedny z mála společností, které i během pandemie dokážou tvořit zisky a nadále růst.

Nezapomeňte na velice důležitou věc! Každou investici si pořádně promyslete a především, neinvestujete peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *