Kam s prázdným tonerem? Buďte šetrní k životnímu prostředí.

Každá věc někdy doslouží a nejinak je tomu u tonerů. Obrovské množství prázdných náplní do tiskáren pak končí na skládkách nebo ve spalovnách, což jednak ničí naše životní prostředí, jednak se jedná o zbytečné plýtvání. Přitom jejich recyklace rozhodně není kdovíjak náročná.

Kam s prázdným tonerem. Buďte šetrní k životnímu prostředí.
Recyklací tonerů a cartridgí pomůžete životnímu prostředí a v některých případech i svojí peněžence.

Pokud se potřebujete zbavit prázdného toneru a zároveň chcete zvolit způsob šetrný k matce přírodě, v první řadě si dejte pozor na to, aby nedošlo k poškození tonerové kazety. Jedině tak totiž může dojít k jejímu opětovnému použití. Při otevření tonerové kazety navíc může dojít k úniku uhlíkového prášku, jehož vdechnutí je zdraví škodlivé. I proto je potřeba s tonerovými kazetami nakládat skutečně opatrně, byť se podle zákona nejedná o nebezpečný odpad.

Dalším krokem je pak vrácení prázdné tonerové kazety zpět prodejci, nejlépe zabalené v originální krabici (tím předejdete případnému poškození). Prodejce ji pak předá k opětovnému naplnění, případně k ekologicky šetrné likvidaci. Některé typy tonerů totiž nelze opětovně použít, a proto musejí být po vypotřebování zlikvidovány. V tento moment tedy vaše starosti končí a nezbývá vám než důvěřovat prodejci.

Kam s prázdným tonerem. Buďte šetrní k životnímu prostředí. 2

Firma Hewlett Packard se snaží brát ohled na životní prostředí.

Důležitý je proto také výběr výrobce, abyste měli jistotu, že váš odpad skutečně bude recyklován a neskončí někde na skládce. Mezi značky dlouhodobě dbající o životní prostředí patří například HP. Naštěstí i celá řada distributorů nabízí služby zabývající se recyklací a šetrnou likvidací vypotřebovaných tonerů různých značek. Někdy dokonce prázdné tonery i vykupují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *