Investujte s přehledem a pohlídejte si cenu zlata

Chcete se řadit mezi investory do zlata? Stačí si zakoupit investiční slitek nebo cihličku a je to. Aby však bylo vaše investování smysluplné a co nejvíce efektivní, je dobré vědět, na co si dát pozor. Konkrétně jde o cenu zlata, která nemusí být ve všech případech stejná, i když půjde víceméně o totožný slitek. Jak je to možné a jaký je původ zlatých slitků prodávaných u nás? To se dozvíte v tomto článku.

Jak to, že zlaté slitky nevyrábí česká mincovna?

Za výrobou investičních slitků, které si běžně můžete zakoupit, nestojí žádná česká mincovna. Dokonce jejich výrobcem není ani žádná slovenská mincovna. Většina investičního zlata v podobě slitků tak pochází od známých švýcarských producentů. Jde o vysoce kvalitní zlato s jasnou hodnotou, které je známé po celém světě. Občas se však mohou objevit rozdíly v ceně za stejný slitek. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Šetřete své peníze a vyberte si zlato za nejlepší cenu

Jak je tedy možné, že se mnohdy cena zlatého slitku u různých prodejců liší klidně až o 10 procent? Odpovědí je snaha vydělat. Rozhodně tak nestačí, když víte, jaká je aktuálně cena zlata na burze. Pro výhodný nákup totiž bude potřeba porovnat také konkrétní nabídky od více prodejců.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Bezpečný nákup zlata zvládnete i přes internet

Porovnání cen a celý proces nákupu zvládnete také z pohodlí domova přes internet. Stačí, když objevíte dostatečně důvěryhodný internetový obchod s jasnou historií. Následně si vyberete investiční zlato v podobě slitku, mince či medaile a počkáte si, až daná objednávka dorazí na vaši adresu. Investování do zlata tak ještě nikdy nebylo jednodušší, což je v době vysoké inflace jistě příjemná zpráva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *