PC MAGAZÍN > Internet > I lidé v důchodovém věku chtějí rychlý internet na doma
I lidé v důchodovém věku chtějí rychlý internet na doma
Domníváte se, že na internetu se pohybuje zejména mladší populace? Pak jste na omylu. Ze statistik ČSÚ je vidět zvyšující se zájem seniorů o internetové připojení. Mezi roky 2015 a 2018 narostl počet uživatelů internetu v důchodovém věku o 13 %. Jestli se vám toto množství zdá malé, uveďme ještě číslo 3 %, což je počet nových uživatelů internetu do 40 let.
Z výše uvedené statistiky si mohou mnout ruce zejména poskytovatelé internetového připojení. Starší lidé totiž zpravidla nemají ani tušení, jaké jsou rozdíly v jednotlivých druzích připojení. Chtějí prostě internet na doma a už moc neřeší jaký. Chápou, že čím rychlejší, tím lepší, ale nerozlišují další kritéria.
Do jakých pastí vás poskytovatelé internetu chytají?
Všichni, kdo nabízí internet, se vás budou snažit nalákat na co nejvyšší rychlost za co nejpřijatelnější cenu. Obyčejně ovšem až pozdě zjistíte, jak moc se skutečná rychlost liší od té, již vám slibovali v marketingovém letáčku. A pak jsou tu i jiné háčky, které vám poskytovatel před podepsáním smlouvy nebude moc zdůrazňovat.
FUP: Fair User Policy neboli datový limit. Pravděpodobně ho znáte z mobilního internetového připojení, kde je akceptovatelný. Dokážete si ale představit, že byste měli omezený počet dat na domácím internetovém připojení? Bohužel, někteří poskytovatelé takhle vydělávají. Za všechno nad limit vyžadují příplatek.
Agregované připojení: S tím se setkáte zejména v bytových domech. Agregovaný internet znamená, že je linka sdílená. Avizovaná rychlost se tedy dělí mezi všechny připojené klienty a místo slibovaných 150 Mbit/s nakonec můžete mít třeba jen 10.
Wifi připojení: Objevuje se zejména na vesnicích a jde o to, že internet k vám není vůbec přivedený kabelem, nýbrž připojujete se bezdrátově. Na první pohled je všechno fajn, jste rádi za tuto moderní technologii. Nicméně bezdrátový internet až tolik fajn není, což poznáte při první bouřce či sněhové vánici. Při zhoršeném počasí totiž bezdrátový internet není příliš stabilní.
Osvětu přináší AIM
Všechno tohle se snaží české veřejnosti vysvětlovat společnost AIM, která začínala na pražských sídlištích. I dnes poskytuje například internet Praha 13, nicméně postupně se rozšiřuje po celé ČR. Nabízí i internet Plzeň, Brno, Liberec, České Budějovice, Olomouc. Jmenujte kterékoliv město či vesnici v ČR, AIM tam s velkou pravděpodobností už je. Ověříte si to snadno a okamžitě přímo na jejich webových stránkách.
Cílem poskytovatele internetu AIM je zrychlovat Česko. Ukazuje, že každý běžný člověk, ať už bydlí rychleji, může mít rychlejší internetové připojení za méně peněz. Kromě toho poskytuje i internetovou televizi a učí lidi, jaké výhody jim toto řešení přináší – nemusí shánět set top box při změně vysílací technologie, mohou si pořady nahrávat a přehrávat zpětně apod.
Impulsovic tarify od AIM je možné vyhrát zdarma
Aby se tyto informace dostali k více lidem, spojil se AIM s rádiem Impuls. Společně vytvořili Impulsovic tarify, o kterých jste pravděpodobně již slyšeli, pokud rádio Impuls posloucháte. Denně se tam totiž o jeden soutěží, vždy ve vysílání Fanda a jeho česká banda. Že bylo spojení se s Impulsem skvělý nápad dokazuje i zájem Čechů. Impulsovic tarify od léta zaplavily celou republiku a zpětná vazba od lidí je vynikající. Většina z nich nevěděla o možnosti tak rychlého internetu a je z ní nadšená.
Ať už si budete zařizovat nový internet, nebo přemýšlíte, jestli byste nedostali u AIM lepší nabídku, určitě zamiřte k nim na web a zadejte adresu. Ihned se dozvíte, jaké typy připojení a za jakou cenu jsou k dispozici ve vaší lokalitě, takže uvidíte, zda byste si mohli polepšit.