Otestujte si výkon svého počítače!

Stalo se vám, že jste potřebovali porovnat výkon dvou zařízení, otestovat nový hardware nebo vyzkoušet, zdali je váš počítač dostatečně výkonný? K tomu existují speciální typy programů – benchmarky.

CINEBENCH

Zajímavý benchmark testující grafickou kartu podporující OpenGL i výkonnost procesoru. Určený pro Windows a Mac, přičemž je založený na bázi populárního programu pro práci s 3D grafikou Cinema 4D. Vykresluje složité architektury a přitom sleduje výkon.

Zdroj: maxon.net

Bezplatný (139 MB)

3DMark

Další velmi známý benchmark pro testování výkonu v 3D grafice. Využívá nejnovější DirectX, čímž “vyždíme” z výkonu procesoru a grafické karty maximum. Často vytvoří velice úchvatnou podívanou, ovšem hlavně když máte graficky výkonný počítač.

Zdroj: 3dmark.com

Program totiž maximálně testuje výkonnost grafiky, takže nejnovější verze málokdy běží plynule v dobré kvalitě. Výsledky pak lze jednoduše uložit a porovnat ve statistikách s ostatními. Zajímavá je také cena – nejjednodušší verze 3DMarku je zdarma, ta nejprofesionálnější však stojí téměř tisíc dolarů.

Bezplatná verze

NovaBench

Komplexní benchmark, který otestuje procesor, grafickou kartu, pevný disk i operační paměť. Umožňuje otestovat plovoucí řadovou čárku, celé číslo a hashing pro procesor, zkoumá rychlost zápisu u RAM i pevného disku a také umí otestovat grafickou kartu náročnými 3D sekvencemi. Na závěr také vyhotoví výsledek včetně hodnocení a celkových nasbíraných bodů.

Zdroj: novabench.com

Stejně jako 3DMark dokáže tyto výsledky porovnat s ostatními a také sdílet. Nespornou výhodou je však bezplatnost. Je také velmi rychlý, otestuje celý počítač za jednu nebo dvě minuty.

Bezplatný (11,7 MB)

CrystalDiskMark

Známý program na testování výkonnosti pevného disku i paměťových karet. Jde o velmi malý, nenáročný a jednoduchý program, který umožňuje sekvenční zápis a čtení. Dále také zápis a čtení balíčků 4 kB a 512 kB. Můžete také zvolit počet zkoušek a velikost aplikovaných dat (50 – 4 000 MB). Je zřejmé, že čím větší množství aplikovaných dat, tím delší práce počítače.

Zdroj: crystaldiskmark.info

Celý program je minimalistický a v češtině. Umožňuje také test samostatných diskových oddílů. U SSD disků však ztrácí, proto vám pro testování takových disků doporučujeme AS SSD Benchmark níže.

Bezplatný (6,76 MB)

AS SSD Benchmark

Jako poslední tu máme bezplatný nástroj určený speciálně k testování SSD disků. Bývá považován za nejlepší benchmark v této kategorii. Stejně jako CrystalDiskMark je velmi malý a kompaktní. Nabízí sekvenční test se zápisem a čtením 1 GB dat. Dalšími funkcemi jsou 4K test sledující zápis a čtení náhodných 4K bloků a test zkoušející rychlost až při 64 vláknech.

Zdroj: alex-is.de

Celkový výkon je poté opět ohodnocen body. Lze také jednoduše porovnávat s ostatními lidmi. Díky snadnému porovnávání výkonu stejných disků může také zjistit, zdali nemáte vadný kus.

Bezplatný (280 kB)

3 Komentářů

 1. milan

  mam pomali pocitac a nevim jak abi bil richlejsi

  1. milos

   Kúp si nový!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. sch

  Hlavně se nauč psát ty retarde!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *