Vybíráme tonery: Originál, renovovaný, nebo kompatibilní?

Ceny tiskáren jdou rapidně dolů a může si je dovolit téměř každý. Vždyť nejlevnější multifunkce stojí kolem tisícovky a za dvojnásobek lze pořídit zařízení, které plně vyhovuje potřebám běžné domácnosti. Mnohem větší starosti máme s nákupem náplní, jejichž cena je v případě těch originálních velmi vysoká. Vždy však máme na výběr a místo originálního toneru můžeme zvolit levnější alternativu. Zajímá vás, jestli se nákup jiné než originální náplně vyplatí a jaký je mezi nimi rozdíl?

Originální náplně do tiskáren pochází od samotných výrobců tiskáren, kteří je přímo vyrábí nebo distribuují. Výrobní proces podléhá důkladné kontrole, díky které je zajištěna vysoká kvalita zpracování komponentů a tedy i tisku. Vsadíte-li na originální tonery, můžete se spolehnout na prvotřídní výsledky. Daní za kvalitu je ovšem zmíněná cena. Originální tonery jsou totiž pro výrobce podstatným zdrojem příjmů, který je často vyšší než příjem z prodejem tiskáren samotných.

Alternativou jsou renovované tonery, což jsou v podstatě doplněné originální tonery, které prošly menší či větší renovací. Renovace tonerů je ekologická a využívají se při ní kvalitní komponenty, díky kterým je kvalita tisku srovnatelná s originálem. Cena je ovšem mnohem nižší a po vyprázdnění lze toner opět renovovat.

Zdaleka nejlevnější jsou ovšem takzvané kompatibilní tonery od jiných výrobců. V jejich případě je cena vykoupena nejistotou kvalitního tisku. Kompatibilní tonery vyrábí obrovské množství výrobců a ne každý k jejich výrobě využívá kvalitní součástky. Tonery navíc nebývají testovány a koupě je proto sázkou na náhodu. Renovace je v případě kompatibilních tonerů nemožná.

Jak zní resumé? Renovované tonery představují zlatý střed, na který se můžete spolehnout stejnou měrou jako na originální náplně. Rozdíl je v tom, že ušetříte a budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro životní prostředí. Ani kompatibilní tonery však nemusí být špatnou volbou, ovšem za předpokladu, že je koupíte u specializovaného prodejce, který prodává kvalitní kousky. Jedním z nich je i česká firma Tonera, která se dodávkou a renovací spotřebních materiálů pro tiskárny, kopírky a faxy zabývá již od roku 1992. Tonery Tonera jsou zárukou kvality. Více na www.tonera.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *