Vybíráme notebook do 7 000 Kč

Říká se, že při výběru notebooku do 15 000 Kč je rozhodování spíše o pocitech a všechny modely v této cenové relaci udělají přibližně stejnou službu. My jsme laťku posunuli ještě níž a zaměřili se na laptopy, které pořídíte za poloviční cenu. Máme za to, že se srovnání vyplatí a je na místě nákup promyslet. Ti z vás, kteří plánují nákup nového stroje a mají omezený rozpočet, naše porovnání jistě ocení. Jdeme na to.

1.) HP 655

Notebooky HP se těší všeobecné oblibě a ani nejlevnější kousek, který je momentálně k mání, běžného uživatel nezklame. Šasi je povedené a odolné a na matně šedé barvě nejdou případné škrábance příliš vidět. Matný HD displej s úhlopříčkou 15,6“ zobrazuje poměrně pěkně a na firemní prezentace nebo sledování multimédií plně dostačuje. Překvapil nás čistý zvuk, který se line z reproduktoru Altec Lansing i baterie, která notebook udrží až 6 hodin v provozu. Na běžné kancelářské práce a pro nenáročné uživatele, kteří počítač využívají pro brouzdání na internetu, sledování filmů a hraní starších her je tohle „hápéčko“ jako stvořené.

HP 655

2.) ASUS X55U-SX018

Na notebooky Asus veřejnost v posledních letech změnila názor a pravdou je, že se výrobce opravdu snaží. ASUS X55U-SX018 patří mezi low-endové modely, ale nevypadá věru zle. Opět se můžete těšit na kvalitní 15,6“ displej (tentokrát lesklý), ale budete se muset smířit s nižší kapacitou baterie (cca 3 hodiny). Do terénu se proto příliš nehodí a své místo si najde v kanceláři nebo doma. Potěšila nás přítomnost numerické klávesnice, kterou jsme na HP 655 nenašli. O zvuk se opět starají repráčky Altec Lansing.

Asus

3.) Lenovo IdeaPad G585

Favorita jsme si nechali na konec. Pro Lenovo máme slabost a od Lenovo IdeaPad G585 jsme čekali více než od obou výše uvedených modelů. Design vás ohromí a netipovali byste, že laptop nestojí ani 7 000 Kč. Vypadá luxusně a ostudu vám určitě neudělá. Nicméně není tak robustní jako dražší modely a měli byste se k němu chovat ohleduplně. Displej je lesklý, baterie vydrží cca 4 hodiny a na klávesnici nechybí numerický blok.

Lenovo

Kdo je vítěz?

Všechny modely disponují 2 GB operační paměti a 320 GB pevným diskem. V HP a Lenovo tepe procesor AMD Brazoz E-1-1200 taktovaný na 1,4 Ghz a v Asusu najdete AMD dual core E450 1,5 Ghz. Výkon a parametry jsou tedy takřka identické a rozhodnutí spočívá v… osobním pocitu. Tak je to nakonec pravda, ale největší dojem na nás přesto udělalo Lenovo. Na druhou stranu za ním ostatní modely v ničem nezaostávají.

Pokud vás levné notebooky zaujaly a chcete si na ně udělat vlastní názor, koukněte na recenze a podrobné info na známém srovnávacím portálu www.srovname.cz. Právě zde najdete seznam ověřených prodejců, který tyto stroje prodává za nejnižší možnou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain